מידג’רני Midjourney

מחולל תמונות שהופך פרומפטים בשפת אדם לתמונות ריאליסטיות מדויקות
4.4
(14)

מתוך 14 דירוגים

מסך ראשי ב-midjourney
תוכן עניינים

מידג’רני (Midjourney) הוא מחולל תמונות מבוסס בינה מלאכותית שנמצא בדיסקורד (יש גם ממשק וובי באתר ייעודי למשתמשים כבדים). הוא מאפשר ליצור תמונות מרהיבות ביופיין בקלות ובמהירות. כל מה שצריך לעשות הוא להזין פקודות טקסטואליות (פרומפטים) לתיבת הפרומפטים ב-Discord והבוט של מידג’רני יג’נרט לכם תמונות בהתאם להנחייה שהזנתם.

שימושים עיקריים

מידג’רני הוא כלי פורץ דרך שמאפשר ליצור תמונות פוטוריאליסטיות, כמו כן, הוא יכול גם לחקות מגוון רחב של סגנונות אמנותיים. בין אם אתם מחפשים כלי שיאפשר לכם לייצר עיבוד תלת ממדי מורכב של עיר עתידית או סצנת ג’ונגל מורכבת – הפלטפורמה הזאת היא בשבילכם.

יתרונות של מידג'רני

חסרונות של מידג'רני

למי מיועד הכלי?

מידג’רני לא מיועד רק לאנשי טכנולוגיה או לאנשים אומנותיים, זוהי פלטפורמה ייחודית הפונה למגוון רחב של משתמשים. בין אם אתם מעצבים גרפים, יוצרי תוכן או פשוט מחפשים כלי מגניב שיאפשר לכם לייצר תמונות יפיפיות הכלי הזה הוא בשבילכם.

 • יוצרי תוכן – מאפשר לשדרג את התוכן שלכם עם עזרים ויזואליים מהפנטים.
 • אמנים דיגיטליים – מידג’רני הוא מגרש משחקים עם אין סוף אפשרויות, הוא מאפשר לכם להתנסות בסגנונות אמנותיים שונים, בלחיצת כפתור.
 • מנהלי מדיה חברתית – בעזרת מידג’רני תוכלו לייצר גרפיקות ייחודיות ומיוחדות לקמפיינים ולפוסטים בקלות ובמהירות.
 • מעצבים גרפים – המידג’רני יכול לתת לכם רעיונות ולתת לכם תמונה שתוכלו אחר כך לעצב ולשפר, הכלי בא לעזור לכם ולא להחליף אתכם.
 • מעצבי אתרים – בעזרת הכלי תוכלו להוסיף אפקטים ויזואליים מיוחדים לאתרים שאתם בונים.

חבילות ועלות חודשית

תוכנית בסיסית

Basic Plan
$ 10 בחודש
 •  

תוכנית רגילה

Standard Plan
$ 30 חודשי
 •  

תוכנית מקצועית

Pro Plan
$ 60 חודשי
 •  

תוכנית מגה

Mega Plan
$ 120 חודשי
 •  

*החבילות והמחירים משתנים מעת לעת ויש להתעדכן במחירים באתר הכלי.

מידג’רני מציעה ארבע תוכניות שונות:

 • תוכנית בסיסית: במחיר של $10 לחודש או $96 בשנה, תוכנית זו מציעה 3.3 שעות של זמן GPU מהיר בחודש. זאת תוכנית מעולה שמתאימה לרוב המשתמשים.
 • תוכנית רגילה: ב-$30 לחודש או 288$ לשנה, תקבלו 15 שעות של זמן GPU מהיר וזמן GPU Relax בלתי מוגבל. תוכנית זו מתאימה למשתמשים קצת יותר מתקדמים שעובדים על כמות גדולה של תמונות ורוצים לקבל תוצאות מהירות יותר.
 • תוכנית מקצועית: תמורת 60$ לחודש או 576$ לשנה, אתם מקבלים 30 שעות של זמן GPU מהיר, זמן GPU מנוחה בלתי מוגבל ואפשרות למצב stealth (במצב זה התמונות שתייצרו לא יופיעו באתר של מידג’רני).
 • תוכנית מגה: התוכנית היקרה ביותר במחיר של 120$ לחודש או 1,152$ בשנה, ומציעה 60 שעות של זמן GPU מהיר וכל התכונות של התוכנית המקצועית. תוכנית זו מיועדת למשתמשים כבדים ולחברות.

קחו בחשבון שכל תוכנית מאפשרת לכם לעבוד בחדר צ’ט פרטי מול מדיג’רני, אך רק בתוכנית המקצועית ובתוכנית המגה תוכלו לבחור במצב סתר שבו התמונות שתצרו לא יוצגו בשרת של מידג’רני לשאר המשתמשים. בנוסף לכך, אם נגמרו לכם שעות ה-GPU המהירות, תוכלו לרכוש שעות נוספות תמורת $4 לשעה.

איך משתמשים במידג'רני? התחברות לשרת Discord

מחולל התמונות מידג’רני משולב במלואו בדיסקורד. מדובר בפלטפורמה ידידותית למשתמש הנגישה במחשבים וסמארטפונים, דרך הממשק של דיסקורד בדסקטופ או דרך האפליקציה של דיסקורד בנייד. דיסקורד באפל סטור. דיסקורד בגוגל פליי.

 

 

לפניכם מדריך פשוט שיעזור לכם להתחיל:

שלב 1: היכנסו לדיסקורד

כנסו לאתר של מידג’רני, הירשמו (לחצו על Join The Beta) והמשיכו בתהליך הוריפיקציה בהתאם להנחיות. שימו לב שכאשר אתם נרשמים למידג’רני, אתם נרשמים במקביל גם לדיסקורד וגם למידג’רני.

שלב 2: כניסה לשרת של מידג'רני בדיסקורד

לפני שתוכלו להתחיל לייצר תמונות, יהיה עליכם להירשם למנוי ולבחור חבילה. לפני שתשלימו שלב זה, לא תוכלו ליצור תמונות ופקודת /imagine לא תעבוד. אחרי שהשלמתם את הליך האימות, כנסו שוב לאתר של מידג’רני, אבל הפעם בחרו בכפתור Sign In (שכן כבר יש לכם חשבון ואתם לא צריכים להירשם שוב).

 

חפשו את השרת של Midjourney ב-Discord (אייקון של סירה). רשימת השרתים נמצאת בסרגל בצד השמאל.

שלב 3: כניסה לחדרי ה"טירונים" (Newbies)

לאחר שנכנסתם לסרבר של מידג’רני, חפשו את חדרי ה-Newbies, שמיועדים למשתמשים חדשים ו”ירוקים” (טירונים). זה לא משנה לאיזה חדש תיכנסו – פשוט בחרו אחד ולחצו עליו.

שלב 4: בחירת חבילה/מנוי בתשלום

בתוך חדרי הניוביז רשמו בתיבת הפרומפט את הפקודה /subscribe. בחרו באפשרות זו (לחצו עליה) ואז מידג’רני יבקש מכם אישור להוציא אתכם מדיסקורד ולהעביר אתכם לאתר של מידג’רני, בו תוכלו לבחור בחבילה ולעשות מנוי.

 

ההמלצה שלנו בשלב זה היא לבחור במנוי הזול ביותר (סטנדרט) שעולה 10$ בחודש. הקפידו לבחור בחיוב חודשי ולא שנתי (אפילו שזה קצת יותר יקר), כדי שלא תחויבו בבת אחת בעלות של שנה שלמה. 

 

כמו כן, משום שאתם חדשים, יכול מאוד להיות שלא תהיו משתמשים כבדים ואולי אפילו תחליטו לעבור למחולל תמונות אחר. כך אתם שומרים על גמישות וחופש, בלי לקרוע את הכיס.

 

רק לאחר שתשלימו את הליך ההרשמה למנוי בתשלום, תיפתח לכם האפשרות לג’נרט תמונות עם פקודת Imagine.

שלב 5: צרו תמונות עם פקודת imagine/

כאן מתחיל הכיף! על מנת ליצור תמונה, השתמשו בפקודת imagine/ ואחריה רשמו באנגלית את הטקסט שמתאר את התמונה הרצויה.

למשל אתם יכולים לרשום:

/imagine pineapple on the table, natural lighting, The photograph is captured using a Sony A7 IV,

לאחר מכן הבוט ינתח את ההנחיה שלכם (הפרומפט) ויתחיל בתהליך יצירת התמונה וייצור ארבע אפשרויות:

שלב 6: הגדילו או שנו את התוצאה

לאחר יצירת התמונות מתחתיהן תראו שורת לחצנים, הלחצים מאפשרים לבצע פעולות שונות שיאפשרו לנו לשלוט ולבצע שינויים בתמונות שקבלנו:

 

 • הגדלת תמונה: כפתורי (U1, U2, U3, U4) מאפשרים לבחור את התמונה הרצויה ולהגדיל אותה.

 

 • ביצוע מחדש של ההנחיה: לחיצה על כפתור 🔄, תגרום למערכת ליצור ארבע תמונות חדשות.

 

 • יצירת וריאציות שונות לתמונה: כפתורי (V1, V2, V3, V4) יוצרים קבוצה חדשה של תמונות ששומרות על הסגנון והקומפוזיציה הכללית של התמונה שבחרתם – כלומר, וריאציות חדשות של אותה תמונה.

מבנה פרומפט

כפי שהסברנו מקודם, על מנת ליצור תמונות יש לספק פרומפטים למידג’רני, איך עושים את זה בצורה נכונה?

פרומפט בסיסי

פרומפט בסיסי יכול להיות פשוט במיוחד. אפשר לרשום מילה בודדת, ביטוי או אפילו אימוג’י 😊

מידג’רני עובד הכי טוב עם משפטים פשוטים וקצרים שמתארים את מה שאתם רוצים לקבל. הימנעו מרשימות ארוכות של בקשות והוראות.

 

במקום: “Draw me a picture of blooming roses, orange and bright in the style of a mural with colored pencils”

 

רשמו: “Roses drawn with colored pencils”

פרומפט מתקדם

פרומפטים מתקדמים יותר יכולים לכלול: קישור לתמונה אחת או יותר, טקסט ופרמטר אחד או יותר:

 • Image Prompts – ניתן להוסיף קישור לתמונה אחת או יותר על מנת להשפיע על הסגנון של התמונה שנקבל. לסקשן זה בפרומפט שלכם קוראים “תמונת רפרנס” וכשמה היא – השראה בלבד. מידג’רני לא מעבד או משנה אותה, אלא רק “משאיל” ממנה נתונים (סגנון, קומפוזיציה, צבעים וכן הלאה). כדאי לדעת שניתן לשים יותר מלינק אחד – פשוט הפרידו את ה-URLs של כל תמונה עם רווח בין אחד לשני.

 

 • Text Prompt – תיאור טקסטואלי של התמונה שנרצה לקבל. הטקסט יופיע באמצע במידה ויש קישור לתמונה או בהתחלה במידה ואין קישור לתמונה בתוך הפרומפט. 

 

 • Parameters – פרמטרים משנים את התוצאה של התמונה שנקבל. פרמטרים יכולים לשנות יחסי גובה-רוחב, גרסאות של המודל, גדלים ומאפשרים לנו לשלוט בפלט. הפרמטרים מופיעים בסוף הפרומפט וקיימים מספר רב של פרמטרים שונים שניתן להשתמש בהם. כל פרמטר מתחיל עם מקף כפול — ומיד אחריו צירוף אותיות (קיצור של הפעולה שעל הבוט לבצע). למשל –ar 16:9 מורה לבוט ליצור תמונה בפורמט של מסך רחב.

הגדרת יחס גובה-רוחב עבור תמונה

הגדרה נכונה של הגודל של התמונה או יותר נכון לומר היחס בין הגובה לרוחב של התמונה שאתם רוצים לקבל יכולה לשפר את התמונה שתקבלו, איך עושים את זה? הנה הסבר מקוצר שיעשה לכם קצת סדר בדברים.

מה זה יחס גובה-רוחב בתמונה?

Midjourney משתמש בפרמטר aspect ratio או ar- כדי להגדיר את יחס הגובה-רוחב של התמונה שהוא מייצר. יחס רוחב-גובה הוא בעצם יחס הרוחב לגובה של התמונה ומבטאים אותו כשני מספרים המופרדים בנקודתיים, כמו 7:4 או 4:3.

יחס הגובה-רוחב המוגדר כברירת מחדל ב-Midjourney הוא 1:1, כלומר הרוחב והגובה שווים (ריבוע).

גדולים שונים של תמונות

Midjourney מציעה מגוון של יחסי גובה-רוחב נפוצים שבהם אתם יכולים להשתמש:

 • 1:1: ברירת המחדל של יחס הגובה-רוחב של מידג’רני (ריבוע).
 • 5:4: נפוץ במיוחד בדפוס.
 • 3:2: בשימוש תכוף בצילום והדפסה.
 • 7:4: גודל שמתאים למסכי טלוויזיה HD ומסכי סמארטפונים.
 • 16:9: מסך רחב – מתאים ליוטיוב, סרטונים, מצגות, מסכי טלוויזיה או באופן כללי לתמונות רוחביות דרמטיות.
 • 9:16: פורמט סטורי – מסך לאורך.

כיצד להגדיר את יחס הגובה-רחוב במידג'רני?

כדי להגדיר את יחס הגובה-רוחב, תצטרך להוסיף פרמטר של היחס לפרומפט שלכם. למשל, אם אתם רוצים להוסיף יחס גובה-רוחב של 3:2 הפרומפט שלכם יראה ככה:

/imagine prompt blue sky –ar 3:2

טיפים ליחס גובה-רוחב של תמונה במידג’רני:

 • יחס גובה-רוחב חייב להיות במספרים שלמים. אז, במקום להשתמש ב-1.45:1, השתמשו ב-145:100.
 • יחס הגובה-רוחב יכול להשפיע על הקומפוזיציה הסופית של התמונה שלכם, אז התאימו אותו לפי הצרכים שלכם.

איך לכתוב פרומפט טוב במידג'רני

כתיבת פרומפט מושלם ב-Midjourney הוא אומנות בפני עצמה. פרומפט טוב הוא ההבדל בין תמונה בינונית ליצירת מופת.

הבסיס של פרומפט איכותי

על מנת שתוכלו לרשום פרומפט טוב, אתם צריכים להבין למה Midjourney מסוגל. ה-AI מגיב להנחיות טקסטואליות ובהתאם להנחיות שהוא מקבל הוא מייצר לנו תמונות, כך שככל שהבקשה שלכם ברורה וספציפית יותר, כך התוצאה טובה יותר.

10 טיפים לפרומפט מנצח

 1. רשמו בצורה ברורה ותמציתית: ודאו שההנחיה שלכם פשוטה. ה-AI צריך להבין מה אתם מבקשים, אז הימנעו מונחים או ביטויים מעורפלים.

 2. ציינו יעדים: מה אתם מנסים להשיג עם התמונה? בין אם מדובר ברגש, נושא או תאורה ספציפית, הבהירו זאת בהנחיה שלכם.

 3. ספקו הקשר: ככל שניתן יותר מידע כך נוכל לשפר משמעותית את הפלט שנקבל. לדוגמה, אם אתם רוצים לקבל תמונה של שקיעה, ציינו זאת, למשל רשמו: “שקיעה מעל אגם רגוע” לקבלת תוצאה טובה יותר.

 4. הוסיפו אילוצים: אם יש לכם מגבלות כמו יחס גובה-רוחב או ערכת צבעים, תוסיפו את זה לפרומפט.

 5. עודדו יצירתיות: אמנם טוב להיות ספציפיים ולתת הנחיות מדויקות, אבל חשוב להשאיר גם קצת מקום ליצירתיות של הבינה המלאכותית.

 6. בדיקת היתכנות: לפני שתבקשו ממדיג’רני ליצור לכם תמונה בהתאם להנחיות שלכם, תעצרו רגע ותשאלו את עצמכם אם זה ריאלי. גם לבינה המלאכותית יש מגבלות, אל תבקשו משהו מורכב או מופשט מדי.

 7. השתמשו בסגנונות אמנות: אנחנו מאוד ממליצים להתנסות בסגנונות אמנות שונים כמו “סוריאליסטי” או “פוטוריאליסטי”.

 8. ציינו את התאורה וסוג המצלמה: ציינו ל-Midjourney איזה סוג תאורה אתם רוצים ליצור ובאיזה מצלמה “צולמה” התמונה. לא יודעים אילו סוגים קיימים? תשאלו את Chatgpt והוא ימליץ ויספר לכם על סוגי מצלמות שונות.

 9. ניסיון וטעייה: בסופו של דבר מדובר בניסיון וטעייה אין דרך טובה יותר ללמוד לרשום פרומפטים טובים מאשר לנסות לראות את הפלט ולתקן את הפרומפטים עד שתקבלו את התמונה הרצויה.

 10. למדו מפרומפטים של אחרים: באתר מידג’רני לא תוכלו ליצור תמונות, אך תוכלו לראות את הפרומפטים של שאר המשתמשים, לחיצה על התמונה תאפשר לכם לצפות ואף להעתיק את הפרופמט שבו השתמשו ליצירת התמונה.

דוגמאות לפרומפטים

 • פרומפט לא טוב: “A modern city”
 • פרומפט טוב יותר: “Modern city at dusk with flying cars” 
 • פרופמט מושלם: “Surreal steampunk style cityscape in a modern city at dusk with flying cars and warm street lighting -ar 16:9”

השוואה למחוללי תמונות אחרים

DALL-E 3

 • קלות שימוש: DALL-E מציע ממשק פשוט ונוח ומבטל את הצורך בפלטפורמת צד שלישי (Discord).
 • גמישות: DALL-E בולט ביכולתו ליצור, לערוך ולמזג מספר תמונות על סמך הנחיות חדשות או קיימות.
 • איכות תמונה: התמונות של DALL-E 3 מופקות ברזולוציה ואיכות גבוהה.
 • שירות חינמי: אחד היתרונות הגדולים ביותר של DALLE-3 זה שהוא זמין בחינם בפלטפורמות רבות (כמו קופילוט, דיזיינר של מיקרוסופט ועוד).
 • זמין ב-ChatGPT: הכלי מתמשק עם CHATGPT וכלים נוספים.

Leonardo.ai

 • קלות שימוש: Leonardo.ai מציע ממשק אינטרנטי, מה שהופך אותו לנגיש יותר ממשק הדיקורד שלMidjourney.
 • עלות: שתי הפלטפורמות מציעות תוכניות בתשלום, אך רק ב-Leonardo.ai תוכלו למצוא גם תוכנית חינמית.
 • דגמי בינה מלאכותית: Leonardo.ai מציעה מגוון של דגמי בינה מלאכותית.
 • פונקציונליות: Leonardo.ai מתגאה במגוון רחב יותר של פונקציות, כולל יכולת לאמן מודל AI משלכם.

זכויות יוצרים

מנויים של מידג’רני, רשאים לעשות כל שימוש (כולל שימוש מסחרי) בתמונות שיצרו. במילים פשוטות ניתן להשתמש בתמונות שיצרתם לשימושים שונים: פוסטים ברשתות חברתיות, באנרים, כריכות לספרים ועוד. קחו בחשבון שהתמונות שאתם מג’נרטים פתוחה לכול המשתמשים בתשלום בתוכנה והם יכולים לערוך ולבצע בהן שינויים (אלא אם כן אתם בתוכנית המקצועית או בתוכנית המגה המאפשרת מצב stealth שבו התמונות אינן גלויות לשאר המשתמשים).

קחו בחשבון, שתחום זכויות היוצרים בכל הנוגע לבינה מלאכותית הוא חדש מאוד ועדיין אין תקדימים לגבי שימוש, העתקה והשראה מתמונות אחרות, לכן השתמשו בתמונות בתבונה.

שאלות ותשובות בנושא מידג'רני Midjourney

מידג’רני הוא מחולל תמונות מבוסס בינה מלאכותית המאפשר ליצור תמונות ריאליסטיות

לא, למידג’רני אין גרסה חינמית, קיימות 4 תוכניות שונות בתשלום, החל מ-10$ לחודש

כרגע לא ניתן להשתמש במידג’רני ללא דיסקורד

לכל כלי יש את היתרונות והחסרונות שלו ובמקרים מסוימים נשתמש במידג’רני ובמקרים אחרים נשתמש ב-DALL 3, בחלק מהמקרים אף נשלב בין הכלים.

 

למידג’רני יתרון ברור בכל הקשור לאיכות התמונות והרמה הכללית (שהינה מאוד גבוהה).

 

מנגד, דאלי3 קצת יותר  “ממושמע” ויותר קל לקבל בו תוצאות טובות מהר.

על מנת ליצור תמונה במידג’רני צריך להקליד imagine/ ואחריו תיאור טקסטואלי של התמונה שאתם רוצים לקבל

משתמשים עם מנוי בתשלום יכולים לבצע כל שימוש שהם מוצאים לנכון בתמונות כולל למטרות מסחריות (בכפוף להסכם ותנאי השימוש המפורטים באתר של מידג’רני).

כן, התמונות שיצרתם פתוחות לכל המשתמשים, אלא אם כן, בחרתם בתוכנית המקצועית או בתוכנית מגה שמאפשרות מצב Stealth שבו התמונות אינן גלויות לשאר המשתמשים

מדריכים ותוכן בנושא מידג׳רני

פרומפטים ודוגמאות לתמונות שאפשר לייצר בעזרת מידג'רני

נפתח לכם קצת את התיאבון עם תמונות שיצרנו בעזרת מידג’רני, מתחת לכל תמונה תוכלו למצוא את הפרומפט שהשתמשנו בו על מנת ליצור אותה. שימו לב, שלא בכל תמונה השתמשנו בפרמופט מורכב והתוצאות היו לא פחות ממושלמות!

מה לגבי חתול שתוהה לגבי היקום?

realistic sharp detailed vivid colors natura photo a cat in colorful shape, with a colorful background with a moon, in the style of dark sky-blue and dark maroon, geometric aesthetics, thomas kinkade, dark reflections, ahmed morsi, monochromatic masterpieces, stained glass –chaos 5 –ar 85:128 –style raw –stylize 750 –v 6.0

בא לכם תמונה של סבא רוכב על חמור? אין שום בעיה

a grandfather riding a donkey –ar 3:4 –v 6.0

ומה לגבי פסל מחייך? בקלות

Create an image of a traditional Japanese smiling statue, Photorealism, Hyperrealism sharp focus, HD, 8K, –ar 9:16 –stylize 250 –v 6.0

מה אתם חושבים על פרחים יפים?

five tulips, pink background, kodak 400 –ar 2:3 –v 6.0 –s 750

איך אתם חושבים שמידג’רני יתמודד עם אופנה?

a surreal fashion shoot, a model wearing 4 different fashion styles, split into 4 quadrants. Right arm is hip hip, left arm is business, right leg is disco, left leg is latex. In the style of neonpunk –chaos 97 –ar 9:14 –style raw –stylize 750 –v 6.0

ומה לגבי תמונה לפוסט בפייסבוק למותג אופנה בין לאומי?

gucci ad, a beautiful modern European blonde supermodel, dior haute couture, full body view, transparent wings like angels, rich pose, gorgeous elegance, straight hair, free camera, Venezia Carnevale style, diamonds and pearls, –ar 3:4 –v 6

אפשר גם לעשות תמונה של סלון

a big couch with large pillows in the living room, in the style of light silver and light beige, soft focus nostalgia, bentwood, weathercore, cottagecore, soft tonal range, exotic –ar 21:32 –stylize 250 –v 6

קורסים וסדנאות / לימודי מידג׳רני

קורס מקיף לבינה מלאכותית AI
אביתר אדרי

2,500

קורס Midjourney מעמיק
אביתר אדרי

1,000

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

מידג’רני Midjourney