× Send

לאונרדו LiveCanvas – זה SDXL Turbo על סטרואידים

Leonardo LiveCanvas
תוכן עניינים

לפעמים יש שבועות כאלה שבהם אני מרגיש שאני פשוט לא עומד בקצב החידושים. רשימת המדריכים והאייטמים על כלי AI ופיצ’רים חדשים שיוצאים ושעליהם אני צריך לכתוב רק הולכת ומתארכת. ואז מגיעה מפלצת כמו “לאונרדו לייב קנבס” (Leonardo LiveCanvas) והמוח שלי מתפוצץ – מדובר ב-SDXL Turbo על סטרואידים! מעין שילוב בין יכולות הג’ינרוט בזמן אמת של מודל ה-Text to Image החדש והמהיר במיוחד של Stability Ai, ובין כלים כמו stable-doodle שזמינים בין השאר בקליפדרופ ומאפשרים לג’נרט על בסיס שירבוט.

 

לפני הכל, צפו בסרטון ההדרכה הקצרצר שהכנתי על הכלי הבאמת מטריף חושים ומפוצץ מוחות הזה, ואחר כך המשיכו לקרוא את המאמר, שכן תמצאו בו רשימת טיפים סודיים ושיטות עבודה שפיתחתי על הכלי, שהופכים אותו למפלצת של ממש!

 

 

 

מהפכות מתחילות בשקט…

ב-28.11.23 השיקה חברת Stability Ai את מודל הג’ינרוט בזמן אמת שלה – SDXL Turbo. אם אתם לא יודעים במה מדובר, קראו את המדריך הקצרצר שכתבנו על הכלי. ואז… בשקט בשקט (ומהר מהר) עלה סרטון קצרצר ב-X (טוויטר) של Leonardo.Ai ובו גילינו שתוך ימים ספורים (!) הצליחה החברה לייצר ממשק חדש שבבסיסו המודל החדש של סטאביליטי (SDXL Turbo), אבל בשילוב עם הממשקים המדהימים שבהם לאונרדו כל כך מפורסמת. 

 

 

 

* ההודעה שפרסמה לאונרדו ב-X (טוויטר לשעבר) שלה.

 

מה זה בכלל Leonardo LiveCanvas

אז מה כל כך מיוחד בלאונרדו לייב קנבס ולמה הוא הרבה יותר טוב מהממשקים הקיימים והרשמיים של SDXL Turbo (לרבות זה שקיים בקליפדרופ)? על קצה המזלג – מדובר בכל הפלוסים של SDXL Turbo (מודל מהיר ביותר שמציג תוצאות בזמן אמת ממש אל מול עיני היוצר), בשילוב היתרונות של ממשק השירבוט/איור stable-doodle (יצירת קומפוזיציה של סצינה באמצעים ויזואליים מיידיים – איור ידני), לצד הפיצ’רים המתקדמים של לאונרדו (אפסקיילרים להגדלת, חידוד וג’ינרוט מחודש של התמונה, מודלים מתקדמים ועוד). אבל זה לא הסוף – כל הטוב הזה מוגש בעטיפה היפה של לאונרדו, עם הממשק הנוח וחוויית המשתמש שהם גולת הכותרת של המותג הזה.

 

איך מפעילים את הכלי והאם הוא זמין גם בחינם?

 • לפני הכל כן – בינתיים הכלי זמין לגישה מוקדמת גם בחבילה החינמית של לאונרדו. סביר שזה ישתנה בקרוב, אבל בינתיים אתם יכולים ליהנות.

 

 • כדי להשתמש ב”לאונרדו לייב קנבס” צריך קודם כל להירשם ללאונרדו. בתחתית המאמר תמצאו מדריך מקיף שכולל גם הנחיות להרשמה לכלי.

 

 • לאחר הכניסה ללאונרדו, לוחצים על הכפתור החדש של LiveCanvas שמופיע בתפריט הצידי משמאל (ראו תמונה מטה).

 

הממשק של לאונרדו Leonardo ai

* צילום מסך: דף הבית של Leonardo AI

 

 

 • בתוך ממשק ה”לייב קנבס” תמצאו שני חלונות – מצד שמאל: חלון האינפוט, בו אתם יכולים לצייר את הרפרנס שלכם. מצד ימין: חלון האאוטפוט, בו תראו בזמן אמת את הג’ינרוט ואת האופן בו הוא משתנה ומתפתח עם כל שינוי. למטה תמצאו תיבת טקסט בה תוכלו לרשום את הפרומפטים שלכם, לצד כפתורים שימושיים נוספים. הביטו בתמונה מטה, בה תמצאו פירוט של הכפתורים השונים בממשק של Leonardo LiveCanvas. להגדלה לחצו על התמונה או כאן.

הממשק של לאונרדו (Leonardo ai) לייב קנבס

* צילום מסך בליווי הסברים על הכפתורים והפיצ’רים השונים בממשק של “לאונרדו לייב קנבס”.

 

איך משתמשים בלייב קנבס של לאונרדו?

לפני הכל חייבים לעשות סדר – לא מדובר בכלי ה-Canvas הישן והטוב של לאונרדו. מדובר במשהו אחר לגמרי. כאמור, אנחנו מקבלים כלי חדש בו אנחנו יכולים לבצע מספר פעולות (Inputs) שתוצאתן פלט (Output) בזמן אמת. אם מה שאמרתי עכשיו נשמע לכם כמו סינית – זה יעשה לכם סדר:

 

 • הממשק מאפשר לצייר או לשרבט ציור שעל בסיסו יווצר פלט (תמונה). כל שינוי ב”איור” משמאל יוביל לשינוי בפלט מימין (התמונה הסופית). והכל קורה בזמן אמת. ראו דוגמה מטה:

 

לאונרדו לייב קנבס - Leonardo

* צילום מסך מתוך הממשק של לאונרדו לייב קנבס. בתמונה: איור של מפלצת.

 

 

 • לאיור הידני שלנו אפשר (ורצוי) והוסיף גם פרומפט. כלומר, יש לנו גם אינפוט ויזואלי (איור) וגם אינפוט טקסטואלי (פרומפט), אותו אפשר לרשום בתיבת הטקסט בתחתית המסך. כל מלה שתוסיפו או תשנו, תשנה גם את הפלט מימין. כל תוספת/שינוי באיור תשנה גם כן את התוצאה.

 

שינוי הפרומפט Leonardo Live canvas

* שימו לב איך שינוי של מלה אחת בפרומפט, משנה לחלוטין את הפלט (התמונה) מצד ימין. במקום המלה “מפלצת” (Monster) רשמתי “מלאך” (Angel) וקיבלנו תמונה חדשה לגמרי. צילום מסך מתוך הממשק של LiveCanvas.

 

 • אבל זה לא נגמר פה – יש לנו אפשרות להוסיף גם תמונת רפרנס. למשל, בדוגמה הבאה העלאתי תמונה שלי ואז בעזרת כלי השירבוט ציירתי לעצמי חליפת גיבור על, ובשילוב עם הפרומפט “גיבור על אדום עם משקפיים כחולים” (RED SUPER HERO WITH BLUE GLASSES) קיבלתי יצירה מעניינת ומיוחדת בשניות! והכל בהתאם לקומפוזציה של תמונת הרפרנס שהעלאתי. 

 

תמונת רפרנס Leonardo ai

* צילום מסך מתוך הממשק של לייב קנבס בלאונרדו: שימוש בתמונת רפרנס.

 

 

אגב, ככה בלי לשים לב קיבלנו חלופה מדהימה, נוחה ומהירה ביותר לקונטרול נט ול-Image Pose. שימו לב לדוגמה הבאה:

 

תחליף לקונטרול נט Leonardo

* כל הזכויות לדמות של “Iron Man” שמורות ל-Marvel.

 

 • שימוש בסליידר ה-Creativity Strenght יאפשר לכם לשלוט במידת היצמדות ונאמנות האאוטפוט לאינפוט, או במילים אחרות: כמה חופש אומנותי אנחנו נותנים ללאונרדו. ככל שהערך גבוה יותר, הוא ינסה לדייק כמה שיותר ולהיצמד לאיור שלנו (וזה בדרך כלל לא דבר טוב). המלצה שלי – הישארו על ערך בינוני פלוס, בין 0.7 ל-0.8 ובצעו טסטים להשוואת התוצאות, עד שתגיעו לתוצאה משביעת רצון מבחינתכם. אם תלחצו כל כפתור ההגדרות הקטן שמשמאל לתיבת הפרומפט ייפתח לכם פופאפ עם אפשרות להזין מספר סיד ו/או לשמור על מספר סיד קבוע. כמו כן, בחלון זה תמצאו סליידר נוסף של Guidnace שקובע עד כמה הבוט נצמד לפרומפט המילולי שלכם (לטקסט). גם פה אני ממליץ להישאר על ערכים נמוכים יחסית (משהו בין 1 ל-2).

 

 

טיפים של אלופים

עכשיו עולים רמה! הנה כמה דברים שבטח לא הכרתם ב”לאונרדו לייב קנבס”…

 

 • חידוד ושדרוג האאוטפוט: מעל חלון האאוטפוט תמצאו את כפתור Output to Input. לחיצה עליו תשלח את הג’ינרוט שלכם שמאלה לחלון האינפוט, מה שיהפוך אותו ל”איור” שלכם בפועל. התוצאה: לאונרדו ידייק וישפר אותו מבלי שתצטרכו לעשות דבר. כמובן שתוכלו להמשך לצייר עליו ולערוך אותו כרצונכם. אבל למה להפסיק פה? ניתן להמשיך ללחוץ על כפתור Output to Input עוד ועוד ולשלוח שוב ושוב את האאוטפוט לאינפוט, מה שלרוב ימשיך לשפר את התוצר הסופי (עד רמה מסוימת). ממליץ לכם לשחק עם פיצ’ר זה ולבחון את התוצאה.

 

Output to Input Leonardo ai

* צילום מסך מהממשק של לאונרדו לייב קנבס: דיוק וחידוד התמונה ע”י שליחת ה-Output ל-Input.

 

 • אפסקיילרים: לחיצה על כפתור Creative Refine שנמצא מצד ימין למעלה ישלח את התמונה שלכם לאפסקיילרים של לאונרדו. המשמעות – לאונרדו יחדד, יגדיל וידייק את הג’ינרוט שלכם, מה שיקפיץ אותו כמה רמות למעלה. זכרו – כל תוצר בלייב קנבס הוא לא תוצר סופי, אלא רק תחילת התהליך. למעשה הוא מהווה חומר גלם להמשך עבודה בשאר הכלים המדהימים של לאונרדו (וזה מה שכל כך כיף בפלטפורמה הזו). טיפ נוסף: עברו לפיד הפרטי שלכם, שם יפתחו לכם עוד אופציות לדיוק ושיפור התמונה שלכם.

 

Creative Refine

* צילום מסך מהממשק של לאונרדו לייב קנבס: שימוש בכפתור Creative Refine כדי לחדד, להגדיל ולג’נרט מחדש תמונה ברזולוציה נמוכה.

 

 • שינוי סגנונות: בצד ימין תמצאו כפתור שמאפשר לכם להחליף מבין מגוון רחב של סגנונות, כגון: אנימה, צילום, קולנוע, פנטזציה ועוד… וכך, בלחיצת כפתור קלה אתם משנים לחלוטין את כל השפה הגרפית של הג’ינרוט שלכם. שימו לדוגמה הבאה, בה ציירתי “מפלצת חמודה” ופשוט החלפתי בין הסגנונות השונים.

 

 

סגנונות Leonardo ai

 

 

 • טיפ קטן-גדול: שימוש ברקעים בהירים
“למה כל התמונות שלי יוצאות חשוכות?!”
אז למה באמת התמונות שלכם כל הזמן יוצאות כהות? זה טמון באופן שבו LiveCanvas בנוי. הלייב קנבס הוא בעצם img2img משוכלל ומהיר מאוד. הוא רואה פיקסלים בצד אחד ומתרגם אותם בעזרת דיפוזיה מהירה (ביותר) לתמונה בצד שני. משום שברירת המחדל של הקנבסים של לאונרדו היא שחור, אז הוא מזהה אותם כאלמנט כהה. בדיוק כמו שאם תזינו לו תמונת רפרנס כהה תקבלו פלט כהה.
 
אז מה עושים? למען האמת זה ממש פשוט…
 1. מגדילים את המברשת לגודל המקסימלי.
 2. צובעים את כל הקנבס בצבע בהיר (רצוי לא לבן… משעמם).
 3. מקטינים שוב את המברשת ומתחילים לשרבט.

נסו את זה… מבטיח לכם שתגלו עולם שלם חדש של פאן!

 
שימוש ברקעים בהירים
 

 

* שימו לב שיש גם אפשרות לשנות מראש את צבע הרקע, אבל אני מעדיף לעבוד עם מברשות ואז ניתן לשלב גם גוונים.
 
 
שינוי צבע הרקע
* צילום מסך מתוך הממשק של לאונרדו לייב קנבס – שינוי צבע הרקע.
 
 
 • עבודה בשכבות – בהיר למטה, כהה למעלה: קבלו כלל אצבע – ממליץ לכם תמיד להתחיל עם מברשת כהה לצביעת רקעים ורק אחר כך מברשות דקות לציור פרטים. במיוחד כאשר אתם מעצבים דמויות/סצינות – הקפידו קודם כל לצייר את הרקע של הדמות, שיהפוך ל”שכבה” התחתונה, ומעליו ציירו את הפרטים שמשמשים כ”שכבה” העליונה.

 

עבודה בשכבות

 

 • לאונרדו עובד מעולה גם בנייד. אם יש לכם אייפון, יש אפליקציה ל-ios. ואם אתם באנדרואיד, פשוט שמרו במסך הראשי קיצור דרך לאתר של לאונדו. הוא רספונסיבי כמעט לגמרי ועובד מ-ע-ו-ל-ה גם בטלפון.

 

גם בנייד

* צילום מסך של האתר של לאונרדו בנייד.

 
 • שימוש בכלי המחק: האם שמתם לב שכשאתם בוחרים מברשת, יש לכם אפשרות לבחור גם צבע לרקע? מעבר ליכולת לשנות בקליק את הצבע של כל הרקע (במידה ועדיין לא ציירתם עליו/צבעתם אותו), פעולה זו למעשה מאפשרת לכם להשתמש בכלי המחק, ו”לחשוף” את צבע הרקע שמתחת (בהתאם לצבע שהגדרתם לרקע).
 
 

בואו ללמוד איתנו את לאונרדו – Leonardo 

אם אתם עדיין לא מכירים את לאונרדו – יש לנו מדריך מקיף על הכלי המדהים הזה.

 

אחת לחודש יש גם סדנת עומק מקיפה בלייב וכמובן שלכם יש הנחה – לפרטים והרשמה לחצו כאן, והזינו את קוד הקופון LETSAI

 

סדנת לאונרדו ואסטריה + בניית מודלים ריאליסטיים

 

רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

לאונרדו LiveCanvas – זה SDXL Turbo על סטרואידים