× Send

מדריך מקיף ל-Pika: מחולל וידאו חינמי בדיסקורד

פיקה לאבס - מחולל וידאו חינמי
תוכן עניינים

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, הווידאו הפך לשפה הגלובלית להעברת מסרים וסיפורים. אך לא כל אחד מכיר את הסודות של עריכת הווידאו המקצועית. בדיוק בשביל זה נוצרו כלי AI לוידאו – מחוללי תמונות כמו הכלים של Runway  (Gen1 ו-Gen2) או הכלים של חברת Pika Labs AI. לפיקה שני כלים מרכזיים וחינמיים: הראשון – מחולל וידאו בדיסקורד שפתוח לציבור. השני – הגרסה החדשה יותר של פיקה (Pika 1.0) שנמצאת באתר ייעודי משלה. לגרסה המתקדמת יותר יש גישה מוגבלת ולא כל אחד יכול להשתמש בה. לפרטים על כניסה לרשימת ההמתנה לחצו כאן.  המאמר הזה יתמקד בגרסה הראשונה של פיקה, שיושבת בדיסקורד ופתוחה לשימוש לכולם. יש גם מדריך נפרד לגרסה 1.0, אך מדריך זה לא עוסק בה.

 

קבלו טעימה מהיכולות המדהימות של פיקה – סרטון אנימה שנוצר ע”י מתן כהן גרומי – ישראלי שמחזיק בתואר ה-Founding Creative Director בחברה.

* הלינק טרי של מתן.

 

 

באופן כללי כל מה שמתן יוצר נראה מיליון דולר! הוא גורם לזה להיראות קל… אבל למרות זאת, אין ספר שמדובר בפלטפורמה מדהימה עם יכולות מפחידות שממציאה מחדש את שוק הוידאו בכלל ומחוללי הוידאו בפרט. בסופו של יום, פיקה הוא כלי חדשני המאפשר המרת טקסט לאנימציית וידאו בקלות, במהירות, בחינם ובצורה פשוטה ואינטואיטיבית. זו ההזדמנות שלכם לפתוח את הדלת לעולם של יצירתיות ללא גבולות, הן למקצוענים והן לכל מי שרוצה להביא לביטוי את רעיונותיו באמצעות וידאו, מבלי להיות מומחה בתחום.

 

מה מיוחד ב- Pika Labs AI?

 • חינמי לחלוטין ללא עלות: נגיש עבור כולם ומאפשרת לכל אחד לנסות וליצור תוכן מבוסס טקסט לווידאו ללא מגבלות תקציב.

 

 

 • בקרת תנועה ומצלמה: ב-Pika Labs AI אתה הבמאי! אתה יכול לבחור איך האנימציות שלך זזות ולאיפה המצלמה מסתכלת. ככה אתה יכול להפוך את הווידאו שלך למיוחד במינו.

 

 

 • אנימציות משופרות: זמנן של האנימציות הבנאליות והמשעממות עבר! עם Pika Labs AI, האנימציות שלך יהיו ברמה אחרת. פלטפורמה זו מביאה איכות ותנועה טבעית, כך שהווידאו שלך יראה מקצועי ומרשים.

 

 

 • קל לשימוש: גם אם אתם פחות טובים עם טכנולוגיה או שאין לכם ניסיון קודם באנימציה, Pika Labs תוכנן להיות ידידותי למשתמש. הממשק שלו אינטואיטיבי ואפשר להתחיל ליצור אנימציות במהירות ובקלות.

 

 

* לא רק אנימה – גם סרטונים פוטוריאליסטיים. שימו לב לטריילר הפיקטיבי הזה שנוצר ע”י Aldizm ועלה לערוץ של פיקה ביוטיוב. 100% ממה שאתם רואים נוצר ע”י AI וכל התמונות הונפשו בפיקה בדיסקורד.

 

 

איך נרשמים לפיקה בדיסקורד?

 • עברו לדף הבית של Pika Labs AI ב- pika.art.

 

 

 • לחצו על sign in with discord.

 

 

 • עקבו אחר ההוראות ופתחו חשבון.

 

 

pika labs מסך הבית

pika labs home screen

 

לאחר שסיימתם את הצעדים האלה, תהיה לכם גישה ל-Pika Labs AI ותוכלו להתחיל ליצור.

 

 

איך מתחילים לג’נרט וידאו בדיסקורד עם פיקה?

יצירת וידאו בדיסקורד עם הבוט של Pika ai היא תהליך פשוט!

 

 • נכנסים לאחד מערוצי generate# שנמצאים בצד שמאל (מודגשים באדום).

 

מסך ראשי פיקה לאבס

* צילום מסך מהדיסקורד של פיקה.

 

 • כותבים בשורת הפקודה create/

 

 

 • כותבים את הפרומפט (בהמשך המאמר תקבלו הסבר מפורט למבנה הפרומפט הרצוי ולערכים השונים).

 

 • אם רוצים לעבוד עם תמונת רפרנס, פשוט לוחצים ליד התגית שהתווספה ב-1+, ואז ללחוץ על Image, מה שיאפשר לכם להעלות תמונה מהמחשב, שאותה פיקה ינפיש.
Pika Labs פרומפט

* כתיבת פרומפט בפיקה בדיסקורד.

 

צירוף תמונת רפרנס בפיקה

* העלאת תמונה רפרנס בפיקה.

 

חשוב לדעת – התמונה שלכם היא הפריים הראשון בסרטון. אתם לא יכולים לעשות שינויים גדולים מעבר למה שרואים בתמונה. אם יש תמונה של כלב בשדה חיטה, אי אפשר לרשום לו “שוט של כלב רץ ברחובות מנהטן” (כי הדאטה הזה לא מופיע בתמונה). אבל אפשר לרשום: “שוט של כלב בשדה חיטה – פרוותו מתנופפת ברוח”.

 

 

 • יש “קיצור דרך” נחמד ליצירת סרטון ישירות מתמונה שממש מזרז תהליכים וגם יוצר תוצאות טובות. אפשר להנפיש תמונה מבלי לרשום שום פרומפט! פשוט לוחצים /animate, מעלים את התמונה ולוחצים Enter. זהו! פיקה תנפיש את התמונה מיד.

 

הנפשת תמונה בלי פרומפט בפיקה

* הנפשת תמונה ללא פרומפט עם /animate

 

וזו התוצאה – לחיצת כפתור אחת פשוטה ויש לכם סרטון מונפש עם תנועה. כך מפיחים חיים בקליק בתמונה.

 

 

 

מבנה הפרומפט ב-PIKA LABS AI

כשמתחילים לרשום פרומפט בפיקה חשוב לדעת שיש מבנה רצוי – אנחנו מכנים מיומנות זו “הנדסת פרומפטים” והיא שונה מכלי לכלי. בפיקה, זה המבנה הרצוי לפרומפט פשוט:

 

תיאור של הסרטון שברצונכם ליצור + פרמטרים נלווים

 

(חשוב לדעת: הקידומת שיש לרשום לפני כל פרמטר היא מקף כפול, כלומר – – או מקף בודד, כלומר -). למשל, אפשר לרשום 

– – ar 16:9

אבל אפשר לרשום גם:

-ar 16:9

 

 

מבנה פרומפט בסיסי בפיקה

* מבנה פרומפט בסיסי בפיקה.

 

אבל אפשר לבנות פרומפטים מורכבים הרבה יותר שמכילים מספר פרמטרים כמו עוצמת התנועה, פרומפט שלילי (מה שלא נרצה שיופיע בסרטון), תנועת המצלמה, קצב הפריימים בשנייה ועוד…

/create prompt: [postive prompt] -neg “[negative prompt]” –ar XX –motion XX –gs XX –fps XX –camera [camera movement] –seed XXXX

 

הנדסת פרומפטים עם פיקה

* מבנה פרומפט מורכב בפיקה.

 

 

 

רשימת הפרמטרים והשפעתם על הפלט

 

טבלת פרמטרים pika

 

 

בקרת המצלמה של Pika Labs

בקרת המצלמה של Pika, המסומנת בפרמטר -camera, מעניקה למשתמשים אפשרות לשלוט במצלמה במספר דרכים:

 

 • זום: camera zoom in/out – אפקט של תנועה פנימה או החוצה מהאובייקט שבתוך הפריים (זום אין / זום אאוט).

 

 

 • פאנינג: camera pan up/ down/ left/ right – בעזרת הפקודה ניתן להזיז את המצלמה מעלה, מטה, שמאלה או ימינה. אפשר לשלב שני כיוונים שאינם סותרים, כמו -camera pan up right.

 

 

 • סיבוב: camera rotate clockwise/ counterclockwise/ anticlockwise – משתמשים יכולים לסובב את המצלמה בכיוון השעון או נגד כיוון השעון או עם הקיצורים cw/ccw/acw.

 

 

יצירת צ׳ט פרטי עם הבוט של פיקה בדיסקורד

יש כמה דרכים ליצור צ’אט פרטי עם פיקה וכך להימנע מהצורך לעבוד בחדרים הפומביים (חדרי generate#).

 

 • הדרך הכי פשוטה היא ללחוץ על השם של הבוט של פיקה (לוחצים על השם pika ליד המילה bot). 

 

 • לאחר מכן ייפתח לכם חלון פופאפ עם מגוון אפשרויות. לחצו על התמונה של הבוט (הארנב).

 

 • ואז לחצו על Send Message. פעולה זו למעשה תפתח שיחה פרטית עם הבוט של פיקה, מה שיקפיץ אתכם לאזור ה-Direct Messages בדיסקורד. הוא ממומקם בצד שמלא של המסך (הכפתור הסגול למעלה), ובו מרוכזים כל הצ’אטים הפרטיים שלכם עם כל הבוטים השונים שאיתם תעבדו (למשל, הבוט של מידג’רני או הבוט של סונו).

 

צ'ט פרטי עם הבוט של פיקה

* פתיחת צ’אט פרטי עם הבוט של פיקה.

 

 

ג’ינרוט טקסט בוידאו

אחד הפיצ’רים המרגשים של פיקה הוא היכולת לג’נרט טקסט בתוך וידאו. 

 

 • כדי להפעיל פיצ’ר זה, רשמו את הפקודה: /encrypt_text

 

 • בתיבת הטקסט הראשונה (Message) עליכם לרשום את הטקסט שפיקה תשתמש בו כאלמנט ביצירה שלכם (כלומר – הטקסט שיופיע בפועל בסרטון הסופי). מומלץ לרשום מילה קצרה (לא כדאי לרשום משפט ארוך). את המילה נרשום באותיות גדולות, למשל PIKA ולא pika. כך האותיות יבלטו יותר טוב בסרטון.

 

 • בתיבת הטקסט הבאה (Prompt) רשמו את תיאור הסרטון שלכם. למשל: waves in the sea (מומלץ גם להוסיף פרמטרים שונים כמו תנועה וכן הלאה).

 

 • אם אתם רוצים לחזק את הטקסט, ניתן להוסיף פרמטר של משקל (–w) אליו ניתן להצמיד ערכים של 0-2, כאשר 2 הוא הערך הגבוה ביותר ויגרום לטקסט להיות גלוי וברור יותר.

 

 • אפשר גם לבחור פונט מתוך 5 גופנים זמינים: modern, comics, sans serif, bauhaus, retro

 

פונטים זמינים בפיקה

* הפונטים הזמינים בפיקה.

 

 

ג'ינרוט טקסט בוידאו ב-PIKA

* ג’ינרוט טקסט בוידאו עם פיקה.

 

 

וזו התוצאה – מדהים!

 

 

 

הטמעת תמונה בתוך סרטון

פיצ’ר חמוד נוסף מאפשר להטמיע תמונה מסוימת בתוך סרטון (קצת מזכיר קונטרול נט). איך זה עובד? פשוט רשמו את הפקודה /encrypt_image

העלו את התמונה הרצויה וצרפו פרומפט שיתאר את הסרטון הרצוי. זהו.

 

הטמעת תמונה בסרטון עם פיקה

* הטעמת תמונה בסרטון עם פיקה בעזרת פקודת /encrypt_image

 

 

שימוש מסחרי

האם אפשר להשתמש ב-Pika Labs AI למטרות מסחריות? כן, ניתן להשתמש ב- Pika Labs AI הן למטרות אישיות והן למטרות מסחריות, מה שמספק פלטפורמה רב-גונית עבור פרויקטים יצירתיים שונים, בין אם אתה יוצר תוכן עבור העסק שלך או להנאה אישית.

 

דוגמאות לפרומפטים

/create prompt: A small, scrappy puppy navigating through a bustling urban environment, evading traffic, pedestrians, and other animals, in a comedy film style. The tone is playful and amusing, with vibrant, colorful imagery, lively background music, and a mix of close-up and panoramic shots to emphasize the humor in its adventures. Resolution is 4K, with a focus on lighthearted storytelling. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: A curious parrot discovers a shiny, enchanted ring in a park, which transforms it into a young boy with feathered hair and wings, leading to confusion and wonder. The film style is fantastical and enchanting, featuring gentle, radiant visuals, mystical background music, and a blend of wide and medium shots to capture the magical transformation. The resolution is 4K, and the tone avoids any serious or dark elements. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: A young boy with feathered hair and wings exploring urban life, encountering new challenges and causing unintentional mischief. The style is comedic and upbeat, with vivid and colorful visuals, cheerful music, and dynamic editing for a fast-paced, amusing narrative. The film is shot in 4K resolution and maintains a fun, light atmosphere. Aspect ratio: 16:9.

 

/create prompt: A young boy with feathered hair and wings forming a touching bond with a compassionate girl who helps him adapt to his new life, leading to a sweet romance. The film style is romantic, with a tender and emotional tone, soft and glowing visuals, heartfelt music, and slow-motion shots to enhance the romantic atmosphere. The resolution is 4K, ensuring a visually stunning experience. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: A young boy with feathered hair and wings being pursued by a group of sinister individuals intent on exploiting his unique abilities. The film style is action-packed and intense, featuring dark and edgy visuals, suspenseful music, and dynamic, fast-paced editing for an adrenaline-fueled narrative. The resolution is 4K, capturing every thrilling moment in high detail. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: The young boy with feathered hair and wings discovers that his enchanted ring is a coveted relic in a secret society of supernatural beings, forcing him to navigate a world of intrigue and power struggles. The film style is fantasy, with a grand and dramatic tone, richly detailed visuals, an orchestral score, and a mix of panoramic and close-up shots to convey the epic scale of his journey. The resolution is 4K, providing a visually immersive experience. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: A mischievous monkey finding a mystical bracelet in the jungle, which grants it human-like intelligence and skills, leading to a series of comedic adventures as it navigates the human world. The style is humorous and light-hearted, with bright and playful visuals, catchy music, and a variety of shot types to highlight the monkey’s antics. The resolution is 4K, and the tone is consistently upbeat. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: A young girl with butterfly wings, after discovering her transformation from a cocoon, explores the natural world around her, marveling at its beauty and dangers. The style is a blend of fantasy and adventure, with vibrant and enchanting visuals, a whimsical soundtrack, and a mixture of sweeping and intimate shots to capture her awe and curiosity. The resolution is 4K, emphasizing the detailed and magical world. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: An adventurous frog who finds a magical crown, turning him into a prince, and embarks on a journey to find a way back to his original form, meeting various characters along the way. The style is a blend of fantasy and comedy, with colorful and imaginative visuals, a playful soundtrack, and a mix of wide and close-up shots to capture the humor and wonder of his journey. The resolution is 4K, enhancing the vibrancy of the story. Aspect ratio: 16:9

 

/create prompt: A young prince, formerly a frog, becoming involved in a royal conflict after his transformation, discovering that his crown is a key to an ancient kingdom’s secrets. The style is epic fantasy, with a dramatic and adventurous tone, visually rich and detailed imagery, an epic soundtrack, and a variety of shot types to convey the scale and depth of the story. The resolution is 4K, bringing the grandeur of the tale to life. Aspect ratio: 16:9

 

 

רוצים ללמוד לעומק את כלי הוידאו שמשגעים את העולם?

הצטרפו לסדנת מחוללי הוידאו שלנו – יש גם הנחה בהזנת קוד קופון LETSAI

 

סדנת AI בוידאו

 

 

ולקינוח – סרטון AI שנוצר בפיקה ושכולו כחול לבן. קרדיט: יובל אבידני.

* פרסומת פיקטיבית שכולה AI ונוצרה ע”י יובל אבידני בפיקה.

רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

מדריך מקיף ל-Pika: מחולל וידאו חינמי בדיסקורד