× Send

האם ידעתם שבארה”ב מסתובב רובוט שיורה לייזר?! אמיתי לגמרי!

אמיתי לגמרי!! רובוט שיורה לייזר
תוכן עניינים

מה הייתם אומרים, ואיך הייתם מגיבים אם הייתי מספר לכם שבארה”ב מסתובב רובוט המופעל באמצעות מערכת בינה מלאכותית, שיורה לייזר? נשמע כמו סצנה מתוך סרט מדע בדיוני, נכון? ובכן, זה אמיתי לחלוטין! בעולם שבו הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר, הרעיון של רובוטים משוכללים המשתמשים בבינה מלאכותית לצורך ביצוע משימות מורכבות ואפילו מסוכנות, כבר אינו בגדר דמיון. במאמר זה נבחן את ההשלכות המרתקות והמרתיעות של טכנולוגיות AI בעולם המודרני, ואת האופן שהן משנות את פני החברה והכלכלה שלנו.

 

 

הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

 

אז כפי שהבנתם מהפתיחה הפרובוקטיבית שלי, לא מדובר בטרמינייטור מסרטי “שליחות קטלנית” אלא במעין טרקטור משוכלל שיורה פעימות לייזר כדי לנכש עשבים. כן כן… שמעתם נכון – מנכש עשבים משוכלל בעלות של 1.2 מיליון דולר. מוזמנים להעיף מבט בסרטון מטה.

 

credit: AI meets agriculture with new farm machines to kill weeds and harvest crops | NBC News 

 

טכנולוגיה מהפכנית בשדה החקלאי

כשהרובוט לא עסוק בירי לייזר, הוא מחליף עבודה של 30 פועלים ומבצע אותה ללא הפסקה, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. ה’טרקטור’ המשוכלל הזה עולה 1.2 מיליון דולר ונראה כאילו נשלף מסרט מדע בדיוני. הוא פותר אחת מהבעיות הגדולות ביותר של חקלאים בקליפורניה – גיוס כוח אדם לניכוש עשבים שוטים. הרובוט הזה מצויד במערך מרשים של סרברים אשר מאפשרים לו לזהות 40 סוגי יבולים שונים ו־80 סוגי עשבים שוטים ולהבדיל ביניהם. הוא מצויד בכוח מחשוב גדול יותר מאשר 24 מכוניות טסלה! מטורף!!

 

 

עבודה כירורגית בשדה

חיישני הכלי יודעים לזהות ולפגוע באופן כירורגי רק בצמחים שאינם רצויים בלי לפגוע ביבול השדה. הוא מצליח לפגוע אפילו בעשבים שוטים אשר קטנים מדי בגודלם לניכוש ביד אדם. המכונה הזו משמידה את הגידולים הלא רצויים עם פרצי לייזר שנמשכים אלפיות השנייה ומשבשים את המחזור התאי של הצמח בעזרת אנרגיית חום. ולגבי ההוצאה הכספית הגבוהה? בעל השדה טוען שהוא יחזיר את עלות המכונה בשנה אחת בלבד בזכות יעילותה והודות לחיסכון בכוח אדם.

 

התועלת של AI לאדם הפשוט

אנו מתקרבים למציאות שבה המכשירים החכמים לא רק עוזרים לנו אלא גם משתפים איתנו פעולה כדי ליצור עתיד טוב יותר. ההשקעה בכלי AI לתעשייה ולחקלאות מסמנת את הדרך להתקדמות גם בתחומים נוספים. טכנולוגיית ה־AI לא רק חוסכת בכוח אדם אלא גם מייעלת תהליכים ומשפרת את איכות החיים. וזה לא שפועלים בקליפורניה עומדים בתור לנכש עשבים!
 
רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

סוף סוף כנס AI בצפון!

האם ידעתם שבארה”ב מסתובב רובוט שיורה לייזר?! אמיתי לגמרי!