× Send

אדובי לא מפסיקה להפתיע! חידושים מטריפים מפרימייר פרו

אדובי פרימייר פרו
תוכן עניינים

אדובי (Adobe) חושפת כלי עריכת וידאו מהפכניים המבוססים על בינה מלאכותית ג’נרטיבית וישולבו בתוכנת עריכת הווידאו הפופולרית פרימייר פרו (Premiere Pro). החידושים צפויים להגיע לתוכנה עוד ב־2024.

 

הישארו מעודכנים! הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ולא תפספסו שום עדכון, חידוש או מידע על כלי חדש שיוצא.

ממליצים לכם להצטרף גם לקהילות ה־AI של LetsAI בוואטסאפ ובטלגרם. רוצים לשמוע על הקורסים וסדנאות ה־AI שלנו? לחצו פה.

 

על מה כל הרעש?

ב־2024 אדובי צפויה להציג בפרימייר פרו, תוכנת עריכת הווידאו המקצועית שלה, מגוון כלים חדשניים המבוססים על כלי GenAI (בינה מלאכותית יוצרת). החידושים המרתקים צפויים לתת לעורכי הווידאו חופש ובחירה חסרי תקדים בתהליך העבודה. דברים שנחשבו עד היום כחלום רחוק, נעשים מציאותיים לפתע. פיצ’רים כמו הארכת קטע וידאו קיים באמצעות ג’ינרוט הפריימים החדשים או כלי אינפיינטינג בווידאו שמאפשרים להעלים עצמים וחפצים לא רצויים שנכנסו לפריים, נותנים ליוצרים כוח אדיר לדייק את התוצרים שלהם.

 

אינטגרציה עם כלי ה־AI המובילים בשוק

אבל זה לא הסוף – בטיזר ששחררו אדובי הם מספרים על התממשקות עתידית עם כלי AI (צד ג’) כמו מחוללי הווידאו המעולים פיקה Pika ai, ראנוויי (Runway) ואפילו סורה (Sora) של OpenAI (כלי עוצמתי במיוחד שלו מצפים מיליונים בכל העולם). האינטגרציה הזו עם כלים חיצוניים נראית מבטיחה במיוחד ונותנת ליכולות הג’נרטיביות של פרימייר הרבה יותר מיכולות של תוכנת עריכת וידאו קלסית. 

 

הטיזר שפרסמו אדובי בערוץ היוטיוב שלהם:

 

 

הסרטון חושף מגוון כלים חדשניים הצפויים להגיע לאדובי פרימייר פרו ב־2024 ומבוססים על טכנולוגיית Generative AI ועל המודל הגנרטיבי Firefly של אדובי. בתחילת הסרטון אפשר לראות את הכלי Object Addition, המאפשר להוסיף אובייקטים לסצנות וידאו קיימות בהקלדת הוראות טקסט. בסרטון רואים איך עורך הווידאו משדרג מזוודה עם מעט יהלומים למזוודה הגדושה ביהלומים בעזרת כלי זה. לאחר מכן נחשף הכלי Object Removal, המאפשר להסיר מהשוטים שבסרטון אובייקטים מפריעים באמצעות מסכה שמזהה אוטומטית אלמנטים במסך.

 

בסרטון העורך נעזר בכלי זה כדי להסיר שלטים, תיבות חשמל ועוד. בהמשך מוצג Generative Extend, המאריך קטעי וידאו באופן מודע ותוך כדי שמירה על עקביות באמצעות יצירת פריימים חדשים. בסרטון אפשר לראות איך מוסיפים עוד פריימים לקטע וידאו שבו אישה. חלקו השני של הסרטון מציג אפשרויות לשיתוף פעולה עם מודלים ג’נרטיביים של חברות צד שלישי כמו Pika ו־Runway (בהזנת הוראות טקסטואליות – פרומפטים כתובים). הדגמות אלה ממחישות את העוצמה ואת הגמישות שהכלים הג’נרטיביים החדשים צפויים לתת לעורכי וידאו שיבחרו לעשות שימוש בפרימייר פרו.

 

פיירפליי בווידאו

למי שלא מכיר – למשפחת מודלי ה־AI של אדובי קוראים פיירפליי (Adobe Firefly), שעכשיו מתהדר גם ביכולות וידאו ג’נרטיביות חדשות. לפי ההכרזות וההבטחות של אדובי (שידועה כחברה שמקיימת את ההבטחות שלה) נראה שלפיצ’רים החדשים יש יכולות שמאוד מזכירות את ג’נרייטיב פיל (Generative Fill).

 

אינפיינטינג באדובי פרימייר פרו

אינפיינטינג באדובי פרימייר פרו

 

החידושים הצפויים בפרימייר פרו

להלן רשימת הכלים והפיצ’רים הג’נרטיביים החדשים שיגיעו לאדובי פרימייר פרו ב־2024:

 

Object Addition

מאפשר להוסיף או לשנות אובייקטים בצילומי וידאו בהקלדת הוראות טקסט. כאמור, מעין גרסת וידאו לג’נרייטיב פיל (הכלי האהוב מפוטושופ, פיירפליי ואדובי אקספרס).

 

Object Removal

מאפשר להסיר מצילומים אובייקטים או אלמנטים מפריעים באמצעות מסכה חכמה המבוססת על בינה מלאכותית; הכלי מזכיר את כלי הבחירה החכמה שיש בפוטושופ (Object Selection Tool) בשילוב עם כלי ‘מברשת ההסרה’ החדש (Remove Tool). רק שפה הכול קורה על שכבות וידאו ולא על שכבות תמונה.

 

Object Removal

הסרת עצמים עם AI בעזרת Object Removal בפריימייר פרו

 

Generative Extend

מאריך קליפים קצרים באופן אינטליגנטי באמצעות יצירת פריימים חדשים המשלימים את הצילום בטבעיות ובעקביות.

 

הארכת סצינות עם Generative Extend

הארכת סצנות עם Generative Extend באדובי פרימייר פרו

 

Content Credentials

מדיניות השקיפות והאמינות החדשה שבה דוגלת אדובי, מספקת מידע שקוף על השימוש בבינה מלאכותית ביצירת תוכן וידאו כולל פירוט של המודל ששימש ליצירתו.

 

OpenAI Sora Model

התממשקות עתידית עם מחולל הווידאו החדש של OpenAI (מדובר בכלי בפיתוח). כאמור, סורה עדיין לא שוחררה לציבור וצפויה להגיע לשוק עוד השנה (2024), אך נראה שבחברה כבר עובדים על שיתופי פעולה עם חברות מובילות כמו אדובי לפיתוח מוצרים משותפים שיעצימו את היכולות של הכלי המדהים הזה. כי הוא מסוגל ליצור סרטוני רקע (b-roll) לפי הנחיות טקסטואליות פשוטות. למי שלא מכיר – ‘בי־רול’ הם חומרי גלם משניים לחומר הגלם העיקרי של ההפקה (המכונה אֵי־רול A-Roll).

 

התממשקות עם סורה של OpenAI

התממשקות עם כלי AI מובילים ואפילו עם סורה של OpenAI

 

Runway AI Video Model

התממשקות עם מודל הווידאו של חברת Runway המאפשר גינרוט של קטעי וידאו ישירות בתוך הממשק של פרימייר פרו. 

 

Pika Generative Extend

התממשקות עם מודל הווידאו של Pika Labs שיכול לשמש לצרכים דומים (כמו ראנוויי וסורה) לרבות הארכת סצנות בטבעיות.

 

השילוב של כלים וטכנולוגיות ג’נרטיביות שכאלה צפוי לתת לעורכי הווידאו המקצועיים חופש וגמישות בלתי מוגבלים כמעט בתהליך העבודה, וזה כלל לא מובן מאליו! נראה שתחום הווידאו הולך לעבור מהפך, ממש כמו שעולם העיצוב הגרפי עבר מהפך עם השקת הכלים הג’נרטיביים של אדובי בפוטושופ ואילוסטרייטור.

 

לסיכום

אם כל מה שאדובי מבטיחים בסרטון הזה אכן יקרה (ויש מצב גדול שכך יהיה שכן אדובי לרוב לא מפזרים סתם הבטחות באוויר), אין ספק שהחידושים המפתיעים הללו צפויים לתת לעורכי הווידאו כלים משמעותיים ומהפכניים ולפתוח להם אפיקים חדשים של יצירתיות וחופש ביטוי. יש להם פוטנציאל לשנות לחלוטין את הרגלי העבודה של עורכי ויוצרי וידאו, לחסוך להם זמן רב (צמצום שעות עבודה שמתבטא גם בחיסכון של כסף), וכל זה תוך כדי הגדלת האפשרויות העומדות לרשותם. היצירתיות, הדמיון והחזון נעשים אט אט חשובים יותר מהיכולות הטכניות. זה הכיוון שאליו העולם צועד ונראה שאדובי בדרך הנכונה!

 

יצירת וידאו עם AI

אם אתם רוצים ללמוד לעומק איך לעבוד עם כלי ה־AI בווידאו המובילים בשוק, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקורס מחוללי הווידאו ובניית האווטרים שלנו. למדו איך אפשר ליצור סרטונים יש מאין, להנפיש תמונות סטטיות וליצור דמויות שמדברות (ואפילו בכמה שפות) שישמשו ‘שחקני AI’ בסרטים שלכם. זאת כבר לא פנטזיה – הטכנולוגיה כבר פה! בקורס תקבלו את כל הכלים לעבוד עם ראנוויי, פיקה, דומו, הייג’ן ועוד רבים וטובים. בקורס נדבר גם על סורה ונלמד איך אפשר לכתוב וליצור תסריטים עם AI, ואיך להיעזר במודלי שפה כדי לבנות שלד לסרט שלכם ואף לייצר את הפרומפטים לתמונות או לסרטונים. קורס מקיף ומעמיק ביותר שעובר במתווה היברידי – גם שיעורים מוקלטים באתר הקורס המתקדם והחדש (לצד מדריכים כתובים) וגם מפגשי Q&A בלייב זום שבהם תוכלו לשתף, להתייעץ, לשאול ולהתעדכן. הטוב שבשני העולמות!

 

סדנת מחוללי וידאו

קורס יצירת סרטונים עם AI, מחוללי וידאו ובניית אווטרים

 

 

 

 

רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

אדובי לא מפסיקה להפתיע! חידושים מטריפים מפרימייר פרו