מידג’רני מוסיפה כפתורי הזזה (פאן PAN)

מידג'רני מוסיפה כפתורי הזזה (פאן PAN)
תוכן עניינים

הכירו את כפתורי ה”פאן” PAN (הזזה) החדשים של מידג’רני. מעין שדרוג לכפתורי האפסקייל שראינו בגרסה 5.2, רק שהפעם ניתן לשלוט בכיוון הגדלת התמונה.

 

הנה כל מה שחשוב לדעת על העדכון:

קודם כל הבהרה – לא מדובר בזום אאוט (ואם פספסתם את הפיצ’ר המטורף הזה, מציע לכם קודם כל לקרוא את המאמר על גרסה 5.2 של מידג’רני והמוני הפיצ’רים החדשים שנכנסו בגרסה זו).

בניגוד לכפתורי הזום אאוט, כפתורי הפאן (PAN) מאפשרים לבצע המשך ג’ינרוט רקע התמונה מימין, משמאל, מלמעלה או מלמטה.

לאחר אפסקייל ראשון יופיעו כפתורי ה”פאן”: ◀️ ▶️ 🔽 🔼 בעזרתם ניתן לשלוט באזור התמונה שברצוננו להמשיך (אי אפשר לשלוט במידת הפאן – הג’ינרוט של החלק החדש בתמונה מתבצע על שטח בגודל קבוע בכל פעם). זה כלי מעולה ליצירת תמונות פנורמה ו/או המשך רקע של תמונות קיימות.

הפרט הכי חשוב בכל העדכון הזה (שרבים פספסו), הוא שבניגוד לזום אאוט, פה הרזולוציה לא נפגעת! כלומר התמונה ממשיכה לגדול וכך גם הגודל שלה בפיקסלים (כלומר, קיבלנו אפסקייל איכותי בלי שבכלל שמנו לב).

 

ראו דוגמאות מטה

 
התמונה המקורית לפני ה"פאן" למעלה

התמונה המקורית לפני ה”פאן” למעלה

 
 
 
התמונה לאחר שתי הגדלות למעלה

התמונה לאחר שתי הגדלות למעלה

 

מומלץ בחום לעבוד עם כפתור הרמיקס (אותו מפעילים דרך ממשק ההגדרות /settings), מה שיאפשר לשנות את הפרומפט בכל פאן (או אף למחוק אותו לגמרי ולרשום במקומו פרומפט אחר – למעשה זו השיטה המומלצת, שכן אחרת פשוט תקבלו רפטיטיביות בתמונה (עצמים שחוזרים על עצמם).

 
הפעלת כפתור הרמיקס דרך ממשק ההגדרות תאפשר לערוך את הפרומפט

הפעלת כפתור הרמיקס דרך ממשק ההגדרות תאפשר לערוך את הפרומפט

 
 
מחיקת הפרומפט המקורי וכתיבת פרומפט חדש

מחיקת הפרומפט המקורי וכתיבת פרומפט חדש שמתאר את מה שתרצו שיופיע בפאן. במקרה שלנו – מטוסי קרב שמפגיזים את המפלצת עבור הפאן כלפי מעלה

 

אפשר לג’נרט בכל פעם רק כיוון אחד, ולא שני הצדדים בו זמנית כמו בזום אאוט. ברגע שתבצעו פאן אנכי (למעלה/למטה), יעלמו כפתורי הפאן האופקי (ימינה/שמאלה) ואתם תוכלו לג’נרט רק בציר אחד (וכך גם להיפך). או במילים אחרות – אפשר לעשות פאן אופקי בלבד, או אנכי בלבד (או רק למעלה/למטה, או רק ימינה/שמאלה).

 

לאחר פאן לכיוון אחד, לא ניתן לעשות פאן לכיוונים אחרים

לאחר פאן לכיוון אחד, לא ניתן לעשות פאן לכיוונים אחרים, מלבד הכיוון הנגדי

 

כפתורי הווריאציות לא זמינים במצב פאן. עם זאת, אפשר לחזור אחורה לתמונה ולבצע שוב פאן, תוך שינוי הפרומפט (פעולה זו תשנה רק את האזור החדש שג’ונרט ולא את החלק בו מופיעה תמונת המקור). חשוב לדעת (!) אם תעשו זום אאוט לאחר שעשיתם פאן, הרזולוציה של התמונה תחזור לגודל המקור (כלומר הרזולוציה תקטן).

הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית