× Send

בינה מלאכותית בהסברה ובמלחמה

AI בהסברה ובמערכה
תוכן עניינים

זה לא סוד שהחל מהשבעה באוקטובר המדינה ושלוחותיה קרסו, או שמא יש לומר – נעלמו (!) כלא היו, בכל מה שקשור למלחמת ההסברה (ואני לא רוצה בכלל לדבר על החזיתות האחרות – המחדל היה ועודנו אדיר ובלתי ניתן לעיכול). משרד ההסברה (שלא ממש תפקד גם לפני כן) והשרה שהתפטרה אחרי שניהלה מלחמות על מדפסת למשרד במקום לנהל השדה ההסברתי, לא ממש הוסיפו. ובתוך כל הכאוס הזה, החברה האזרחית והמגזר העסקי לקחו על עצמם את המאבק ההסברתי, נרתמו והקימו מערכים אדירים שגימדו את פעולותיה של המדינה לאורך עשורים! זו לא תהיה הגזמה לומר שמה שנעשה פה בשבועות הראשונים של המלחמה, ממשלות ישראל לא הצליחו לעשות ב-20 שנה! חבל שכך המצב, אבל כשאקטיביזם אזרחי הוא בדמנו, אי אפשר שלא להירתם. וכך גם אני עשיתי. עם אפס ידע רשמי בהסברה אבל כמעט שני עשורים של ניסיון בפרסום דיגיטלי, לצד ידע רב בכלי AI, מצאתי עצמי עמוק בתוך זירה שעד כה הייתה זרה לי – הסברה.

 

אבל לפני הכל – הישארו מעודכנים! הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ולא תפספסו שום עדכון, חידוש או מידע על כלי חדש שיוצא…
 
 
 
שבתרבות עם אטילה שומפלבי באחוזת פולג.

“שבתרבות” עם אטילה שומפלבי באחוזת פולג. על הסברה, מלחמה ובינה מלאכותית – היה מרתק!

 

השבעה באוקטובר מנקודת מבטי האישית

החוויה האישית שלי בשבעה באוקטובר הייתה של שוק מוחלט. כמו רבים במדינה מצאנו עצמנו מושלכים למציאות שלא הכרנו. מציאות שנדמה שנשלפה מסרט אימה נוראי. רק שכאן האימה הייתה מציאות, ואף תסריטאי הוליוודי או מודל שפה גדול לא היו מצליחים לכתוב תסריט מסויט ובלתי יאומן שכזה. המשפחה הפרטית שלנו מצאה עצמה עוקבת בלייב אחר ציוצים וסטוריז של קרובי משפחה מצד אשתי בקיבוץ בארי. את הדרמה שלא תיאמן תיארה מירי גד מסיקה, קרובת משפחתנו, דקה אחר דקה. וכך למדנו על השתלשלות האירועים, כשבחדשות עוד התקשו להבין את גודל האירוע. היא תיארה את תנועת המחבלים בקיבוץ, איך מתחילים לשרוף את הבית בעודם נעולים בממ”ד, את הרגעים הקשים בפנים ולבסוף את ההחלטה האמיצה ומטורפת לקפוץ מהקומה השנייה ולנסות להינצל. בסופו של יום היא ומשפחתה הצליחו לצאת מהתופת וחולצו, אבל מאות מחבריהם ושכניהם כפי שאתם בטח יודעים, זכו לגורל מר הרבה יותר.

 

מירי גד מסיקה

מירי גד מסיקה בכתבה של וואלה, מאת אורי סלע מה-12.10.23

 
 
 

רגעי השפל של המדינה הם ההזדמנות שלנו ליצר אלטרנטיבות

כמו כל אדם במדינה, ביומיים הראשונים התקשתי לתפקד. ואז התחילו הטלפונים והבקשות. בהתחלה היו אלו משפחות שכולות – אנשים שאיבדו את היקר להם מכל. חיילים שנפלו בקרבות בימים הראשונים. לאחר מכן היו אלה ארגונים וגופים ממשלתיים. מפה לשם, מצאתי עצמי עוסק פול טיים במלחמת ההסברה (הכל כמובן בהתנדבות מלאה). במקום בו המדינה לא תפקדה, יצאנו אנחנו – האזרחים – לתפוס את מקומה.
 
 
עת לשלום ועת למלחמה

עת לשלום ועת למלחמה

 

 

 
בתחילה הקמתי חמ”ל הסברה שמכונה “הפנים האמיתיות“. הוא התמקד בקהלים ערבים, דוברי ערבית, הן בארץ והן ברחבי העולם המוסלמי. מטרתו הייתה לחשוף את הפנים האמיתיות של הנהגת חמאס. כל התכנים היו באנגלית וכמובן גם בערבית.
 
 
טעימה מתכני "הפנים האמיתיות"

טעימה מתכני “הפנים האמיתיות”

 
 
 
לאחר מכן עלה הצורך לאחד את מאות חמ”לי ההסברה שהיו מפוזרים ופעלו ללא שום תיאום או סינכרון. אז הקמתי קבוצה שמסנכרנת בין הפעילות של אותם חמ”לים, אליה הצטרפו מאות גורמים.
 
לאחר שסינכרנו בין חמ”לי ההסברה, הקמנו קבוצה נוספת שמאחדת בין קבוצות הפצה שונות (מכפלת כוח אמיתית).
 
לצידי פעלו קולגות וחברים מוכשרים שעשו דברים לא פחות ממדהימים! תוכלו לקבל טעימה מהפעילות שלהם ושלי בכתבה הבאה שעלתה בוואלה. אגב, בקאבר תמצאו את אחת מתמונות “חמאס זה דעאש” שעיצבתי עם קונטרול נט.
 
 
כתבה בוואלה

מתוך: וואלה. מאת: שירן מלמדובסקי סומך. תאריך: 15.10.23

 
 
 
 

הרצאה מצולמת: AI בהסברה ובמערכה

בהרצאה הקצרה הבאה אני סוקר את אותן פעולות ומציג הרבה מהתוצרים שיצרנו חבריי ואני. תמצאו שם עבודות מדהימות של אורי בז’רנו, דיפ פייק של ישי רזיאל, פעילות של ארז רובינשטיין ועוד הרבה דברים מדהימים שחצו יבשות והגיעו למיליונים ברחבי העולם.

 

 

 
 
 
 

פייקלנד – המדינה לא מסוגלת לעשות את מה שאנחנו עושים

בהמשך להרצאה המצולמת, ממליץ לכם בחום לצפות גם בראיון שלי בפודקאסט “פייקלנד” (של המכון למחקרי ביטחון לאומי INSS) בהנחיית העיתונאי אטילה שומפלבי. בראיון ניסינו לענות על השאלה (העצובה) הבאה:

מה קורה כשהמדינה מוותרת על מלאכת ההסברה?! 

 

אגב, התשובה מאוד פשוטה: המערך האזרחי והמגזר הפרטי נכנסים לתמונה. יחד איתי תמצאו בפרק גם את ד”ר אלי דוד (אחד ממשפיעני הטוויטר/X החזקים בעולם ואושיית ai) ואת אלה קינן (משפיענית בולטת שעוסקת בהסברה). בפרק דיברנו על השימוש ב-AI במלחמת ההסברה, על הכוח של מערכי הפצה מרוכזים, על שימוש בפלטפורמות הסושיאל של “הצד השני” נגדו ועוד הרבה דברים מעניינים…

 

 

 
 

לינקים לכלים והיוזמות שהצגתי

רוצים להצטרף למאבק? גם אתם יכולים לתרום – רק תבחרו יוזמה אחת מתוך רבות והתחילו לעזור לישראל במלחמת ההסברה. בין אם מדובר בחסימת יוזרים אנטי-ישראליים ובין אם מדובר בשיתוף תכנים פרו-ישראליים בקבוצות הפצה… לא משנה מה תבחרו, אפילו אם תקדישו 10 דקות ביום, זה כבר יעזור!

 • קבוצת “המנוע” של “הפנים האמיתיות” להגדלת חשיפת תכנים פרו ישראליים – להצטרפות לחצו פה.
 • מאגר התכנים המאושרים לשימוש של “הפנים האמיתיות” – מוזמנים לקחת משם תכנים, לשתף בסושיאל ולהראות לעולם את הפנים האמיתיות של הנהגת חמאס. למאגר (שמתעדכן כל הזמן) כנסו לפה.
 • רוצים לעזור לנו ליצור תכנים פרו-ישראליים שמכוונים לקהל ערבי ומערבי? הצטרפו לקבוצת המשימות של  מיזם “הפנים האמיתיות”. לינק לקבוצה.
 • סרטון יום ההולדת שעשיתי ליחיא סינוואר – לצפייה, לחצו פה – מוזמנים לשתף.
 • לפוסט שלי על הקמת יוזרים פיקטיביים בטיקטוק (או בפלטפורמות אחרות), לרבות ג’ינרוט תמונות פיקטיביות של יוזרים, כנסו לפה. וזה הלינק לאתר (הגאוני) שמציג כל פעם תמונה אחרת של אדם שלא קיים: https://thispersondoesnotexist.com/
 • באופן כללי, את רוב התכנים והאייטמים שהצגתי בהרצאה אפשר למצוא בפייסבוק הפרטי שלי – מוזמנים לעקוב.
 • קומנדו הסברה – לוחמי ההסברה של ישראל. כלי של קהילת “כחול לבן” (חמ”ל הסברה) שמאפשר לשתף תכנים פרו ישראליים. לינק לכלי פה.  אפשר להצטרף גם לקבוצה שמלווה את משתמשי האתר.
 • אתר שמסביר איך אפשר לגרום לפיטורים של משתמשים אנטי-ישראליים. לפרטים לחצו פה.
 • אתר שמאפשר לשתף תכנים פרו ישראליים או לדווח על תכנים אנטי ישראליים. לפרטים לחצו פה.
 • אתר “חרבות AI” שמאפשר להעלות סרטוני הסברה ולקבל תרגום שלהם לשפות שונות. לפרטים לחצו פה.
 • פלטפורמת “תו זהות” – מערכת לזיהוי ואימות מתדנבים. לפרטים לחצו כאן.
 • פוסט על האתר שמנרמל את מספרי טווח ה-7 באוקטובר. לפרטים לחצו כאן.
 • בוט Block The Hate IL בטלגרם, שעוזר ללחימה בשנאה נגד ישראל ברשת. הבוט סורק אוטומטית מאגרי מידע גדולים ברשת ועוזר ליוזרים להנגיש את תהליך מציאת הפוסטים העויינים, הדיווח עליהם וכפועל יוצא – חסימתם. להצטרפות לחצו כאן. לאתר, בו תמצאו גם קבוצת וואטסאפ וכלים נוספים, לחצו כאן.
 • קבוצת הטלגרם “סוגרים להם יוזר” לדיווח על יוזרים שמפיצים תכנים אנטי ישראליים – להצטרפות לחצו כאן.
 • קבוצת פייסבוק לדיווח על פרופילים תומכי טרור – חברי הקבוצה מעלים לינקים ליוזרים עויינים ואז מדווחים עליהם במרוכז. להצטרפות לקבוצה לחצו כאן.
 • “כיפת ברזל דיגיטלית” – אתר המאפשר לדווח על תכנים שמקדמים את הכחשת הטבח, הגחכת חטופים ונפגעים, תמיכה בטרור, שקרים ברורים ומופרכים. הפלטפורמה הוקמה ע”י מספר חברות הייטק ובכירים נוספים מהתעשייה ע”מ לאפשר מקום אחד לדווח בו על תכנים זדוניים מכל הרשתות, אימותם ודיווח שוטף וישיר לרשתות למען הסרתם. לדיווח לחצו כאן.
 • פוסט הסברה יומי בלינקדאין – קבוצת וואטסאפ שדוחפת תכני הסברה פרו ישראליים בתדירות יומית בלינקדאין. להצטרפות לחצו כאן.

 

 

ולסיום, קחו לכם 10-15 דקות ביום, הצטרפו לאחת מהקבוצות וסייעו לישראל במלחמת ההסברה שלה. בין אם מדובר בדיווח על יוזרים אנטי-ישראליים, או בקבוצות הפצה – כל קליק עוזר!

 
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

בינה מלאכותית בהסברה ובמלחמה