× Send

סמסונג תטמיע טכנולוגיות AI של גוגל במותגי גלקסי

סמסונג וגוגל משתפות פעולה
תוכן עניינים

גוגל וסמסונג לוקחות את השת”פ שלהן צעד אחד קדימה ומכריזות על הטמעת טכנולוגיות ג’נרטיביות של גוגל בסדרת Samsung Galaxy S24 החדשה. העולם מתחלק לשניים – משתמשי אפל ואייפון וכל השאר. מודה – אני אישית בצד של כל השאר. שנים הייתי עם אייפון ומהרגע שעברתי לגלקסי הרגשתי שמצאתי את המקום שלי. ולא – זה לא הולך להיות עוד מאמר על iphone vs Galaxy, אבל נראה שמשתמשי גלקסי הולכים ליהנות בזמן הקרוב…

 

אבל לפני הכל – הישארו מעודכנים! הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ולא תפספסו שום עדכון, חידוש או מידע על כלי חדש שיוצא…
 
 
צפו בסרטון ההשקה של מכשיר הגלקסי S24 Ultra החדש, בו ניתן לראות את מגוון הפיצ’רים הג’נרטיביים שסמסונג הולכת לשלב במכשירי הסדרה החדשה, הודות לטכנולוגיות ה-AI של גוגל. על קצה המזלג: חיפוש ג’נרטיבי קליל ואינטואיטיבי המבוסס על מחוות כמו הקפה בעיגול או שירבוט, תרגום בזמן אמת למגוון שפות שעוזר לכם לשבור את מחסום השפה, יכולות עריכת תמונות מתקדמות המבוססות על טכנולוגיות ג’נרטיביות (אינפיינטינג מובנה), ועוד…
 
 

 
 

שת”פ מסקרן ומבטיח בין גוגל לסמסונג

היום הכריזו Google ו-Samsung באירוע Galaxy Unpacked בסן חוזה, קליפורניה, שטכנולוגיית ה-AI של Google תשתלב במכשירים החדשים של Samsung ב-Android, בחיפוש של Google, ב-‏Android Auto ועוד. המשמעות – גישה מהירה ויעילה יותר למידע, שמירה על קשר, יכולות צילום מדהימות והתאמת המכשיר לסגנון האישי של כל משתמש ומשתמשת. מכשירי הדור החדש של סמסונג (סדרת Galaxy S24) יתבססו על המודל המדובר החדש של גוגל: Gemini, עליו כתבנו לא מזמן כאן. תזכורת מאירועי הפרקים הקודמים: ג’מיניי הוא מודל מולטי-מודאלי, ושיודע לעבד ולשלב סוגים שונים של מידע כולל טקסט, תמונות, אודיו, וידאו וקוד. להרחבה, מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו על השקת המודל.

 

Gemini בינה מלאכותית גוגל

תמונה: גוגל

 

אז מה חדש? שיפורים ושדרוגים שיקלו על חיי המשתמשים

  • משתמשי Galaxy S24 ייהנו מדרך חדשה לגמרי לחפש בטלפון שלהם, וגם מפיצ’רים חדשים ב-Google Messages ו-Android Auto. פיצ’ר “מקיפים ומחפשים” (Circle to Search) אמור לייצר חוויית חיפוש אינטואיטיבית ונוח יותר, שמבוססת על טכנולגיית ניתוח וזיהוי התמונה של גוגל, שמשתלבת עם מנוע החיפוש העוצמתי של החברה (ראו סרטון מטה). הפיצ’ר מאפשר לקבל מידע על תמונות, סרטונים או טקסט בתנועת אצבע קלה, מבלי לצאת מהאפליקציה. פשוט מותחים קו, מקשקשים או מקישים, ומערכת Android תנגיש לכם את המידע.

 

 
 
 

* בסרטון: שיטת החיפוש החדשה של משתמשי אנדרואיד – “מקיפים ומחפשים” (Circle to Search), המבוססת על הטכנולוגיה של גוגל.
 

 

  • כך תוכלו גם לקבל הסברים ומידע על כל מושג ומענה לכל שאלה, עניין או נושא בהם תיתקלו בהם בזמן השימוש בטלפון. המידע יווצר הודות למודלי ה-AI של גוגל, המתבססים בין השאר גם על מידע ברשת.

 

  • תרגום בזמן אמת – Live Translate מביא את העתיד להווה. מה שבעבר נתפס כמדע בדיוני, הופך בעזרת המדע למציאות. היכולת לנהל שיח שוטף בזמן אמת עם דוברי שפה זרה, שובר את מחסום השפה ופותח אינספור הזדמנויות לחיבורים וקשרים שלא היו אפשריים בעבר.

 

 

  • האפליקציות המוכרות של סמסונג (כמו אפליקציות הפתקים, הקלטת הקול והמקלדת של Samsung) יקבלו שדרוג משמעותי ויכולות ג’נרטיביות שיעזרו לייצר או לסכם מידע בצורה טובה ויעילה יותר. לדוגמה, העובדה שהן יתבססו על מודל Gemini Pro יאפשרו לכם להקליט הרצאה באפליקציית הקלטת הקול ומיד לקבל סיכום של עיקרי הדברים.

 

  • גם בגזרת התמונות צפויים שיפורים משמעותיים. טכנולוגיית הדיפוזיה המתקדמת של Google ליצירת תמונה לפי טקסט (Imagen 2), תעניק למשתמשים יכולות עריכת תמונות משודרגות: פיצ’ר “עריכה גנרטיבית” באפליקציית הגלריה במכשירי Galaxy S24 (צפו בסרטון מטה כדי לראות פיצ’ר זה בפעולה).

 

 

 

  • אבל מה לגבי המצלמה? בשנים האחרונות חברות הסמארטפונים הגיעו למעין תקרת זכוכית שקשה לשבור. איכות ורזולוציות המצלמות במכשירים השונים הגיעו לרמה אופטימלית שמוגבלת באילוצים פיזיים – גודל המצלמה, או ליתר דיוק – גודל העדשה. בסופו של יום יש גבול לגודל ולמשקל מערך המצלמות שניתן לשים במכשיר נייד מבלי שיהפוך להיות מסורבל וכבד. האופטיקה בעולם האמיתי מושתתת ברובה על מאפיין פיזי זה. אבל בשנים האחרונות חל שינוי דרמטי באופן בו חברות אלו ניגשו לפתור בעיה מבנית זו. במקום להגדיל מצלמות ועדשות הם החלו להוסיף עוד מצלמות/עדשות ולייצר שילוב בין מגוון רחב של מצלמות ייעודיות וחיישנים. אם תעיפו מבט על אחורי המכשיר בקלקסי אולטרה תראו מערך של 5 מצלמות וחיישנים. אבל גם זה לא הספיק, ופה נכנסת הבינה המלאכותית לתמונה (תרתי משמע… הופה… ראיתם מה עשיתי פה 😜). אם אי אפשר להגדיל את האופטיקה, אז נגדיל את כח החישוב ונשלב מודלים שמשפרים את התמונה לאחר שצולמה. גישה זו מתעדפת שילוב בין מספר תמונות, עיבוד נתונים, ביצוע חידודים, תיקונים ואף השלמת פיקסלים חסרים לאחר שהתמונה צולמה! וכך גם אם חומר הגלם לא מאוד איכותי, היכולות הג’נרטיביות של מכשירי הסמארטפון החדשים “משפרות” או “מתקנות” את התמונה. התוצאה – מצד אחד תמונות חדות יותר, חיות יותר ואיכותיות יותר. מצד שני – עיוות של המציאות. מה שאתם מקבלים זה לא באמת מה שצולם, אלא תוצר מעובד ו”יפה” יותר. לי אישית זה לא מפריע. בשימוש יומיומי המשמעות היא תמונות מרהיבות. להרחבה, מוזמנים לצפות בסרטון הבא המציג את מערך המצלמות של הגלקסי S23 Ultra ואת טכנולוגיות ה-AI שמאחוריהן.

 

 

  • במכשירים בסדרת Galaxy S24 יוטמע גם Gemini Nano, המודל היעיל ביותר להרצה מקומית במכשיר, כתשתית לפיצ׳ר החדש ב-Google Messages וכדרך להימנע משליחת נתונים מהטלפון.

 

  • אבל הבשורה שאותה הכי מעניינת היא העובדה שסמסונג קיבלה הבטחה מגוגל שהיא תהיה מהשותפות הראשונות שישתמשו ב-Gemini Ultra – המודל הכי גדול, חזק ומסקרן של גוגל, שנועד למשימות מורכבות במיוחד.

 

  • פיצ’ר ‘ניסוח אוטומטי’ יפעל בסדרת Galaxy S24 באופן מקומי באמצעות Gemini Nano, ויעזור למשתמשים לחבר הודעות ייחודיות בסגנונות שונים, כמו למשל סגנון נרגש, כתיבה רשמית ואפילו בחרוזים. פיצ’ר Photomoji יאפשר ליצור סמלי אמוג’י חדשים מהתמונות שלכם בעזרת AI. יכולות אינטואיטיביות וג’נרטיביות כמו Voice Moods ישפרו לטענת גוגל וסמסונג את חוויית התקשורת ויעזרו למשתמשים להוסיף טאץ’ אישי ולשעשע את החברים שלהם.

 

  • גם בנהיגה! ה-AI מגיע גם ל-Android Auto ויאפשר לסכם אוטומטית הודעות בזמן נסיעה, ללא שום צורך בהורדת העיניים מהכביש. מערכת Android Auto גם תציע תשובות ופעולות רלוונטיות שהיא יכולה לבצע במקומכם, מבלי שתצטרכו לגעת בטלפון.

 

 

 

שורה תחתונה – מה כל זה אומר?

אז מה השורה התחתונה? האם יש פה רעידת אדמה? מהפכה? כנראה שלא. האם יש פה חדשה מרעישה. ככל הנראה גם לא. אבל מה כן יש פה. נראה שמירוץ החימוש ממשיך. נראה ששיתופי הפעולה בין ענקיות הטק ימשיך להוביל למוצרים מתקדמים יותר ואין ספק שהמגמה היא שילוב יכולות ג’נרטיביות במוצרים יומיומיים. ההכרזה הזו היא עדות לתהליך שהחל כבר לפני מספר שנים והאיץ דרמטית החל מסוף 2022, במסגרתו תאגידים עולמיים מייצרים לעצמם שותפויות עם חברות AI כדי לקבל גישה לטכנולוגיות מתקדמות – אמאזון עם אנטרופיק, מיקרוספט עם OpenAI עליהן כתבנו ממש היום, ועכשיו גם סמסונג וגוגל (זו כמובן לא שותפות חדשה, אבל היא מחזקת את המגמה המסתמנת). מבחינת הצרכנים מדובר במוצרים חכמים יותר, חזקים יותר, אינטואיטיביים יותר ובעלי חווית משתמש טובה יותר. 

 

אולי גם זה יעניין אתכם…

ממש היום סיפרנו על כך שמיקרוסופט השיקו את Copilot Pro. מדובר במעין חבילה אלטרנטיבית ל-ChatGPT Plus שנותנת גישה להמון פיצ’רים מתקדמים שעד היום היו זמינים רק למנויי פלוס של OpenAI. הכל בכתבה הבאה.

 

Copilot Pro

 
רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

סמסונג תטמיע טכנולוגיות AI של גוגל במותגי גלקסי