× Send
פודקאסט AI פשוט

פודקאסט AI פשוט בהגשת בני פרבר

פודקאסט על בינה מלאכותית - אבל אחד כזה במילים פשוטות, שגם אנשים רגילים יכולים להבין

פרקים נבחרים

פרק 1 - פודקאסט AI פשוט

הAI (בינה מלאכותית) נכנס לחיינו בסערה, בכל מקום שומעים עליו ועל הכלים החדשים שהביא איתו. אז הגיע הזמן להסביר כמה דברים. מי נגד מי, למה, כמה ואיך. במילים פשוטות. כאלו שגם בינה מלאכותית תבין 😉

פרק 2 - עם עומר הררי

לפני שנצלול בפרקים הבאים יותר לעומק, הזמנתי את עומר הררי, יזם בתחום הבינה מלאכותית לדבר קצת על הבסיס ולהסביר לי את הבייסיק. מהי בינה מלאכותית? איך היא עובדת? ומה העתיד צופן לנו?

פרק 13 - עם רינת קינן

איך לייצר תוצאות מדויקות עם הכלים, אומנות הפרומפטינג ואיך לגרום לכלים להגיע בדיוק לתוצאות שאנחנו רוצים? מה זה מצריך מאיתנו? ועד כמה זה באמת מורכב (או לא)

פרק 19 - עם ד"ר אייל דורון

השפעות של מהפכת הבינה המלאכותית על החינוך וכיצד זה ישפיע ויעצב את עתיד כולנו

פרק 20 - עם אביתר אדרי

בפרק זה ניסינו לפשט כמה שאפשר ולעשות סדר בעולם החדש והמטורף הזה של כלי הבינה המלאכותית

פודקאסט AI פשוט ב-YouTube

פודקאסט AI פשוט ב-Spotify

פודקאסט AI פשוט ב-Apple Podcasts

בני פרבר
בני פרבר

מרצה וחוקר סקרן בתחום ה-AI

מנהל את קבוצת הבינה המלאכותית הגדולה בישראל: ChatGPT – ישראל.

 

מגיש את הפודקאסט המוביל בארץ בתחום ה-AI, שכל מטרתו היא להנגיש את עולם ה-AI בצורה פשוטה וברורה לכל אדם.

השארו מעודכנים

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העדכונים החמים בתעשיית הבינה המלאכותית, טיפים, מדריכים ייחודיים והמון תוכן AI איכותי

הכירו את בני פרבר

בחדר הסגור של בית קפה שקט בתל אביב, בני פרבר, מנהל הקהילה הגדולה בישראל בתחום הבינה המלאכותית, חולק את סיפורו המדהים. מה שהתחיל כרעיון קטן בדצמבר 2022 הפך לתנועה אדירה שמשנה את פני התעשייה בישראל.

“זה קרה ממש במקרה,” הוא מספר בחיוך רחב. “חזרתי מחו״ל והשותף שלי הציע להקים קבוצה בפייסבוק על בינה מלאכותית. תוך חצי שעה כבר קיבלתי את הגרסה החינמית של ChatGPT ורצתי עם זה.”


מה שבתחילה נראה כפרויקט צדדי הפך להיות התשוקה המרכזית בחייו של בני. “הבנתי שיש פה משהו מטורף, אז עזבתי הכל ורצתי עם זה בכל הכוח,” הוא נזכר. בתוך זמן קצר, הקבוצה צמחה במהירות הבזק והגיעה לגודל של 10,000 חברים תוך חודשיים.

“היו לי רגעים שבהם חשבתי לסגור הכל ולחזור למסלול הרגיל, אבל האנרגיות והפידבקים מהחברים רק המריצו אותי הלאה,” הוא מודה. בתוך ארבעה חודשים, היה בקבוצה כבר 80,000 חברים, והיא הפכה לקהילת הבינה המלאכותית הגדולה בישראל.


החלום הפך למקצוע ולדרך חיים


מניהול הקהילה בני מצא עצמו יוצא למסלול חדש. “הבנתי שאני יכול לא רק ליהנות מזה אלא גם להתפרנס מזה”, הוא אומר. בני הפך ליזם עצמאי שמרצה, יוצר תוכן ומפתח קורסים הקשורים לבינה מלאכותית.

אך ניהול קהילה בסדר גודל כזה אינו משימה קלה. “זו עבודה 24/7, אין לי צוות עובדים, אני עושה הכל לבד” הוא מסביר. “אני מקפיד להעלות רק תוכן איכותי שיתן ערך לחברים ולשמור על הקהילה ממוסחרת מדי.”

למרות האתגרים, בני מוצאסיפוק עצום בעבודתו. “אני נהנה להיות בקשר עם אנשים מגוונים מכל רחבי הארץ, לשמוע את הסיפורים שלהם ולראות איך הידע הזה משנה את חייהם.”דמוקרטיזציה של הידע


מעבר להיבט העסקי, בני רואה בפעילותו משימה חשובה להנגשת ידע שהיה נחלתם של מומחים בלבד. “המהפכה של הבינה המלאכותית מאפשרת לכל אחד להיות אוטודידקט ולהפוך למומחה בתחום,” הוא מסביר.

“תראו ילד בן 12 שיכול להיכנס לאינטרנט וללמוד בעצמו איך לכתוב קוד ולפתח מודלים של בינה מלאכותית. לפני 10 שנים זה היה בלתי נתפס. היום האפשרויות הן אינסופיות.”

בין היתר, בני מתרגש מפרסומות שונות בנושא בינה מלאכותית שעולות ביוזמה של אנשים שונים מכל רחבי העולם – “אנשים עם צבעי עור שונים, מגילאים שונים, רקעים שונים, שבסופו של דבר חולקים חוויה משותפת איתי.”חיים ללא גבולות ומגבלות


לצד הישגיו המרשימים, יש גם אתגרים שבני נאלץ להתמודד איתם בעצמו. “אנשים אמרו לי שאני לא יכול להצליח, שזה בלתי אפשרי בגללי או בגלל מגבלות אחרות, אבל למדתי לא להקשיב לזה.”

בני פרבר ממליץ לכולם להמשיך ולפרוץ גבולות. “לעולם אל תחשבו שמאוחר מדי להתחיל מחדש או להוציא את עצמכם למסלול חדש. הכלים של היום הם ידידותיים למשתמש יותר מאי פעם בעבר, ואין מקום טוב יותר להיכנס לעולם הזה מקהילות מקומיות כמו זו ששמתי על הרגליים.”


בעודו מביט עלי בריכוז, בני חותם: “תמשיכו לנוע קדימה, תסתכנו, תאתגרו את עצמכם, אל תוותרו לעולם. אם אני הגעתי לפה, כל אחד יכול.”

צפו בפרק המלא של LetsChat עם בני פרבר

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

פודקאסט AI פשוט בהגשת בני פרבר