× Send

כבר לא רק במידג’רני – סטייל רפרנס גם בלאונרדו

סטייל רפרנס בלאונרדו
תוכן עניינים

רוצים לחקות סגנון אומנותי או ‘לשאול’ סטייל מתמונה אחרת? עכשיו זה קל מתמיד. מחולל התמונות לאונרדו מקבל שדרוג מבורך – ‘סטייל רפרנס’. תכונה זו שכבר זמינה במחוללי תמונות אחרים כמו מידג’רני ופיירפליי, מאפשרת לשלב את האסתטיקה והסגנון האומנותי של תמונה קיימת בתהליך יצירת תמונות חדשות. כך היוצרים יכולים להשיג עקביות ויזואלית ולשמור על קו עיצובי אחיד בפרויקטים שלמים תוך כדי שימוש בהשראה מתמונות קיימות. סטייל רפרנס בלאונרדו פותח עולם חדש של אפשרויות ליוצרים בתחומי הספרות, הפרסום, העיצוב ועוד. צפו בסרטון הבא כדי להבין איך אפשר להשתמש בפיצ’ר החדש.

 

אבל לפני הכול – הישארו מעודכנים! הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ולא תפספסו שום עדכונים, חידושים או מידעים על כלים חדש שיוצאים.

ממליצים לכם להצטרף גם לקהילות ה־AI של LetsAI בוואטסאפ ובטלגרם. רוצים לשמוע על הקורסים וסדנאות ה־AI שלנו? לחצו פה.

 

 

 

איך מפעילים את פיצ’ר סטייל רפרנס בלאונרדו?

 • תחילה יש לנווט אל לאונרדו ולבחור בלשונית ‘Image Guidance’. זהו הממשק של לאונרדו לתמונות רפרנס ו’קונטרול נט’.
 • לאחר מכן יש להעלות תמונה שממנה תרצו לשאוב השראה או סגנון. 
 • לאחר מכן יש לבחור באפשרות ‘סטייל רפרנס’ וזה יאפשר לכם לחקות את השפה האומנותית של התמונה שהעליתם.
 • כדאי לדעת שניתן לשלוט בעוצמת החלת הסגנון על הפלט באמצעות הסליידר שמתחת לתמונה.
 • לבסוף רשמו פרומפט וג’נרטו את התמונה.
 • כדאי לציין שבלאונרדו אפשר לבחור במודלים שונים, וזה מרחיב מאוד את הגיוון ואת האפשרויות. נוסף על כך, מומלץ להשתמש במשכללי לאונרדו כדי לדייק את התוצאות.
 • חשוב לזכור כי גם לפיירפליי ולפרום יש תכונות דומות של רפרנס סגנון.

 

סטייל רפרנס בלאונרדו

איך משתמשים בסטייל רפרנס בלאונרדו?

 

 

מה זה סטייל רפרנס?

סטייל רפרנס (Style Reference) הוא כלי ייחודי המאפשר לשלב את האסתטיות של תמונה נבחרת בתהליך יצירת תמונות חדשות. בשילוב של הוראות טקסט עם סטייל רפרנס תוכלו לקבל תמונה חדשה שלא רק מתאימה להנחיות שלכם אלא גם תופסת את ה־DNA האסתטי של התמונה המקורית. זוהי דרך מצוינת להשיג עקביות ויזואלית בתחומים שונים. בפועל הפיצ’ר השימושי הזה מאפשר לכם לחקות או ‘לשאול’ סגנון או שפה גרפית מתמונה קיימת.

 

למי זה יכול לעזור ולמה?

 • ליוצרי קומיקס ולאומנים – ליצירת סיפורים ויזואליים עם שפה עקבית.
 • למשווקים – ליצירת מוטיבים ויזואליים בשפת מותג אחידה.
 • למעצבי אופנה – לקבלת השראה מדפוסים וממרקמים ייחודיים בעיצובים קיימים ולהחילם על עיצובים חדשים אך שונים.
 • למעצבי פנים – ליישום סגנונות שונים ברעיונות העיצוב שלכם בד בבד לשמירה על שפה אחידה (עיצוב חללים וחדרים עם מראה אחיד).

 

טיפים לשימוש בסטייל רפרנס

כדאי לשים לב לעוצמת החלת האפקט שבה אפשר לשלוט בעזרת הסליידר או הכפתורים הייעודיים שבממשק Image Guidance.

 

 • עוצמה נמוכה: משמשת כמסנן ויזואלי עדין לשינוי צבעים ואווירה בלי לשנות את הסגנון עצמו. מצב זה פועל יותר כפילטר לאווירה או לווייב הכללי של התמונה (mood filter).

 

 • עוצמה בינונית ומעלה: מכניסה אלמנטים של סגנון ומוטיבים ויזואליים ברורים יותר.

 

 • עוצמה מקסימלית: מעבירה את הסגנון הכי חזק ומדמה במדויק כמעט את הסגנון המקורי (מה שעלול לעיתים גם לפגוע בקוהרנטיות).

 

באיזה מודל כדאי להשתמש עם סטייל רפרנס?

 • שימו לב: המודלים Kino XL, Albedo Base XL, Diffusion XL ו־Vision XL ייתנו לכם את האיכות הגבוהה ביותר.

 

 • המודלים המהירים והחדשים (Lightning XL, Anime XL) עשויים לתת תוצאות פחות עוצמתיות בסטייל רפרנס.

 

 • סטייל רפרנס יתפקד פחות טוב בשימוש במודל SDXL 1.0.

 

אתגר האיזון בין קדמה ליצירתיות מקורית

סטייל רפרנס הוא פיתוח מרתק שמרחיב את הגבולות של היכולת היצירתית של אומנים, מעצבים ויוצרים בתחומים רבים. היכולת לשלב את האסתטיות ואת הסגנון הוויזואלי של יצירות קיימות ביצירות חדשות פותחת אפיקים חדשים להשראה, לעקביות ולקוהרנטיות. עם זאת, היתרון הזה טומן בחובו גם דילמות מוסריות לא פשוטות. הקלות שבה ניתן כעת לשאול (או שמא נכון יותר לומר – לגנוב) סגנונות ומאפיינים חזותיים של יוצרים אחרים, מעלה שאלות סבוכות סביב זכויות יוצרים, הגנת קניין רוחני וכבוד ליצירה המקורית. גם אם אקט החיקוי הוא טכני, הוא עלול להתפרש כגניבה תרבותית.

 

אני לא רוצה להיכנס לפן המשפטי (גם משום שעדיין אין תקדימים ובעיקר משום שאין לי השכלה משפטית), אבל לנו כיוצרים וכמשתמשים יש חובה מוסרית לעשות בכלי Gen AI (בינה מלאכותית יוצרת) שימוש מושכל ואתי. לצד התועלת הרבה הגלומה בתכונות ובשיפורים שכאלה יש להקפיד על כללי אתיקה ועל ערכים מרכזיים כמו כבוד ליוצרים, מקוריות ודרכים להנציח ולקדם יוצרים מקוריים. קדמה טכנולוגית אינה יכולה להצדיק העתקה גסה של עבודתם של אחרים. זה דבר אחד ליצור חתול בסגנון של ואן גוך (אומן שזכויות היוצרים על ציוריו פג לפני יותר מחצי מאה), אבל זה דבר אחר לגמרי להשתמש בסגנון המזוהה עם אומן חי ופעיל שלא נתן את הסכמתו לשימוש זה. כמו כן, יש הבדל נוסף בין שימוש אישי שלא לצרכים מסחריים, ובין שימוש מסחרי. גם על זה יש לתת את הדעת. בכל מקרה, חשוב להגן על השיח האמנותי והיצירתי הפורה גם כשאמצעי היצירה משתכללים. 

 

תמיד יהיה מתח בין הרצון לדחוף את הטכנולוגיה קדימה ולתת לאומנים וליוצרים עוד כלים כדי לאפשר ליצירתיות שלהם לפרוח ובין הצורך לשמור על זכויותיהם ועל הקניין הרוחני של יוצרים באשר הם. האתגר הוא לתעל את הכוחות החדשים לכיוונים בונים, מגוונים ומתקדמים בלי לפגוע בנכסי תרבות קיימים ובזכויות יוצרים. רק שימוש אחראי המכבד את כללי האתיקה, יבטיח שפיתוחים כמו בינה מלאכותית בכלל וסטייל רפרנס בפרט ישמשו בצורה ראויה להרחבת גבולות היצירתיות.

 

 

רוצים לשלוט בלאונרדו כמו מקצוענים?

אם אתם רוצים להעמיק את הידע שלכם בתפעול מחולל התמונות הוורסטילי והעוצמתי לאונרדו, כדאי שתדעו שיש לנו קורס מדהים ומעמיק ביותר על לאונרדו ועל מחוללי תמונות נוספים שמבוססים על סטייבל דיפיוז’ן. זהו פתרון ממוקד למי שרוצה להכיר את הכלי המדהים הזה על בוריו. ואם אתם רוצים להרחיב קצת את הדעת (ואת המקצועיות), יש לנו גם קורס מקיף בהרבה שכולל גם את הקורס על לאונרדו וילמד אתכם כל מה שצריך לדעת על מחוללי תמונות, מודלי שפה גדולים, יצירת סרטים עם AI, בניית בוטים וסוכני AI ועוד הרבה מזה. פרטים באתר הקורס.

 

בניית מודלים

קורס לאונרדו, אסטריה ובניית מודלים

רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של אביתר אדרי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

כבר לא רק במידג’רני – סטייל רפרנס גם בלאונרדו