× Send

מסתמן שאפל תשלב את ChatGPT ב־ios18 כתכונה אופציונלית

ios18 and chatgpt
תוכן עניינים

עדכון ה־iOS 18 הקרוב של אפל צפוי להביא תכונות בינה מלאכותית (AI) לאייפונים ולאייפדים. חלק מרכזי מכך עשוי להיות שילוב ChatGPT, צ’אטבוט ה־AI הפופולרי של OpenAI. אך הינה התפנית: סביר להניח שאפל תהפוך את השימוש ב־ChatGPT לתכונה אופציונלית.

 

הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

 

דיווחים שמגיעים ממקורות שונים מרמזים כי אפל נוקטת גישה זהירה. למרות שיתוף הפעולה עם OpenAI משתמשים יצטרכו להירשם במפורש כדי להשתמש ב־ChatGPT. משמעות הדבר היא שהתכונה לא תופעל כברירת מחדל, וזה ייתן למשתמשים שליטה רבה יותר על הפרטיות והנתונים שלהם.

 

סיבות אפשריות לגישה הזהירה

אז למה בעצם הגישה הזהירה כל כך? יכולות להיות לכך מספר סיבות:

 

חששות של פרטיות

צ’אטבוטים של בינה מלאכותית כמו ChatGPT עלולים לעורר חששות בנוגע לפרטיות. צ’אטבוטים אלה מעבדים מידע ושיחות, וחלק מהמשתמשים עלולים לחשוש מאופן השימוש בנתונים אלה. בהפיכת ChatGPT לאופציונלי אפל נותנת למשתמשים אפשרות בחירה אם הם חשים בנוח עם זה.

 

תסמונת “לא הומצא כאן״

אפל ידועה בפיתוח הטכנולוגיות שלה. הם עשויים להסס להסתמך לחלוטין על פתרון חיצוני כמו ChatGPT. ייתכן שאפל עובדת על עוזר AI משלה, שאפשר יהיה לשלבו בעתיד.

 

המדריכים תמיד חינמיים, אבל אם בא לכם להתמקצע - יש גם קורס מקיף לבינה מלאכותית AI
קורס בינה מלאכותית

 

לוקח זמן לעשות את זה נכון

טכנולוגיית AI עדיין מתפתחת, וייתכן שיהיו בעיות בדיוק ובהטיה. בהפיכת ChatGPT לאופציונלי ייתכן שאפל נותנת לעצמה זמן להתמודד עם חששות אלה ולשפר את הצעות ה־AI שלה לפני שתהפוך אותן למחייבות.

 

 מה זה אומר עבורנו, המשתמשים?

1. בחירה ושליטה: אם אתה נלהב לגבי צ’אטבוטים של AI ורוצה לנסות את ChatGPT, תהיה לך האפשרות לעשות זאת. אך אם יש אתה חושש לפרטיות שלך או מעדיף לחכות לפתרון מקורי של אפל, אתה יכול פשוט לדלג על הפעלתו.

 

2. גמישות לעתיד: הגישה האופציונלית של אפל מאפשרת עתיד גמיש יותר. הם יכולים להציג תכונות וצ’אטבוטים חדשים של AI ולתת למשתמשים את האפשרות לבחור מה הכי מתאים להם.

 

3. פוטנציאל לשילוב נוסף: גם אם לא תשתמש ב־ChatGPT בהתחלה, התשתית שהונחה ל־AI ב־iOS 18 יכולה להוביל להתפתחויות מרגשות בעתיד. ייתכן שאפל תשלב תכונות AI באזורים אחרים של מערכת ההפעלה, כמו אפליקציות חיפוש או פרודוקטיביות.

 

ההחלטה של אפל להפוך את ChatGPT לאופציונלי מעידה על גישה מאוזנת. היא מאפשרת למשתמשים לחקור תכונות AI אך בד בבד מכבדת את חששם לפרטיותם. ייתכן שגישה זהירה זו תסלול את הדרך לחוויית AI מקיפה וידידותית יותר למשתמש בגרסאות עתידיות של iOS.

 

כמה דברים נוספים שכדאי לזכור

1. הפרטים המדויקים של שילוב ChatGPT ב־iOS 18 עדיין אינם ברורים. סביר להניח שנלמד עוד בוועידת המפתחים הקרובה של אפל.

 

2. על אף הגישה האופציונלית חשוב להיות מודע לאופן שבו ChatGPT ותכונות AI אחרות אוספות נתונים ומשתמשות בהם. קריאת מדיניות פרטיות והבנת אופן הטיפול במידע שלך היא תמיד התנהלות טובה.

 

3. פיתוח טכנולוגיית AI נע במהירות. אנו יכולים לצפות ולראות עוד חדשנות ותכונות AI ידידותיות למשתמש בשנים הקרובות, הן מאפל והן מחברות טכנולוגיה אחרות.

 

 

עוד תוכניות של אפל מעבר ל־ChatGPT

נוסף לשילוב של ChatGPT, עדכון מערכת ההפעלה של אפל צפוי לכלול מגוון תכונות נוספות של למידת מכונה. דיווחים מציינים שהמשתמשים יוכלו ליצור אימוג’י ומצגות שקופיות באמצעות פקודות בשפה טבעית, לגשת לרשימות השמעה ב־Apple Music המופקות באמצעות AI, ולגרום לסרגל החיפוש ב־iOS לבצע משימות באפליקציות שלהם באופן אוטומטי.

 

בד בבד להכנות להשקת iOS 18, נטען שאפל עובדת על שני פרויקטים ארוכי טווח של למידת מכונה. דיווחים מתמקדים בפיתוח של זוג רובוטים ביתיים המופעלים באמצעות מודלי שפה גדולים (LLMs). המכונה הראשונה מתוארת כזרוע רובוטית שולחנית עם תצוגה חכמה הגדולה מ־iPad. המכונה השנייה המופעלת בתורה באמצעות LLM, מדוּוחת כסוג של כלי רכב אוטונומי שיכול לעקוב אחר משתמשים ולבצע מטלות בשבילם. שני הפרויקטים נמצאים ככל הנראה בשלב מוקדם.

 

לא ברור כיצד אפל עשויה לשלב LLMs בשתי המכונות. חלק מהרובוטים התעשייתיים משתמשים ב־LLMs כדי לקבוע את הדרך הטובה ביותר לביצוע המשימות שהוקצו להם וכן כדי לעבד הוראות בשפה טבעית מצוות המפעל. ייתכן שאפל מתכננת לצייד את הרובוטים שלה בתכונה דומה שתאפשר להם לעקוב אחר הוראות המשתמש.

 

לסיכום, שילוב ChatGPT ב־iOS 18 מעיד על הגישה האסטרטגית והמושכלת של אפל כלפי אימוץ AI. בהצעתה לשימוש אופציונלי בתכונה החברה שואפת לאזן בין הרצון לחדשנות ובין הצורך בהגנה על פרטיות המשתמש. תוכניות הרובוטיקה הביתית של אפל ממחישות את האופן שבו AI צפוי להתרחב הרבה מעבר לטלפונים חכמים בשנים הקרובות. אף על פי שפרטים רבים עדיין לא ידועים, נראה שיוזמות ה־AI של אפל מובילות לעתיד מלהיב למשתמשים ולמפתחים כאחד.​​​​​​​​​​​​​​​​

רוצים להתמקצע?

בואו ללמוד איתנו בינה מלאכותית בקורס המקיף, העשיר והמבוקש בשוק. הצטרפו לאלפים הרבים שכבר עברו את הקורסים והסדנאות שלנו. פרטים והרשמה באתר.

לקבלת הנחה במחיר הקורסים – הזינו את קוד הקופון LETSAI
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של שחר שטרית?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

מסתמן שאפל תשלב את ChatGPT ב־ios18 כתכונה אופציונלית