× Send

מהפכת הבינה המלאכותית בעבודה – עובדים להוטים, מנהלים מהססים

תוכן עניינים

שנת 2024 מסתמנת כשנת הבינה המלאכותית במקום העבודה, וזאת המציאות. מזה ארבע שנים מייקרוסופט מוציאה לשוק מחקרים שנתיים שבודקים את הטרנדים בעולם העבודה. השנה המחקר עוסק בבינה מלאכותית כמובן, והוא נפתח בכמה נתונים מדהימים אבל גם מדאיגים. לדוגמה, הידעתם שהשימוש בבינה מלאכותית גנרטיבית כמעט הוכפל בחצי השנה האחרונה, ו־75% מהעובדים ברחבי העולם משתמשים בה? עובדים המתמודדים עם עומס עבודה אדיר, מביאים לעבודה כלים של בינה מלאכותית.

 

 

 

הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

 

 

 

אף על פי שמנהלים רבים מסכימים כי בינה מלאכותית היא הכרח עסקי, הם עדיין מהססים ומתקשים לגבש תוכנית שתאפשר להם למנף אותה מהשפעה נקודתית לטרנספורמציה עסקית כוללת המשפיעה על השורה התחתונה. הלחץ להציג ROI (החזר על השקעה) מיידי משתק מנהלים רבים גם לנוכח השימוש ההולך וגובר בבינה מלאכותית.

 

 

הגענו לחלק הקשה של כל מהפכה טכנולוגית – המעבר משלב הניסויים לשלב הטרנספורמציה העסקית. בדיוק כפי שקרה עם האינטרנט או המחשב האישי, גם בטרנספורמציה העסקית יש עניין רב. ארגונים שישכילו להשתמש בבינה מלאכותית כדי להניע צמיחה, לנהל עלויות ולספק ערך מוסף ללקוחות, יובילו בדרך. בד בבד שוק העבודה עומד בפני שינוי נוסף, והבינה המלאכותית משחקת בו תפקיד מרכזי.

 

 

על אף החששות מפני איבוד מקומות עבודה מנהלים מדווחים על מחסור בעובדים מוכשרים למילוי תפקידים מרכזיים. עובדים רבים שוקלים שינוי בקריירה, ומנהלים מציינים כי מיומנות בבינה מלאכותית חשובה יותר מניסיון תעסוקתי. בינה מלאכותית לא רק מעלה את הרף לעובדים רבים אלא גם עוזרת להם לפרוץ את תקרת הזכוכית בקריירה. כדי לסייע למנהלים ולארגונים להתגבר על חוסר העשייה בתחום ה־AI מיקרוסופט ולינקדאין בחנו כיצד AI תעצב מחדש את שוק העבודה. הם סקרו 31,000 אנשים ב־31 מדינות, זיהו מגמות בתעסוקה ובגיוס מלינקדאין וניתחו טריליוני אותות של פרודוקטיביות מ־Microsoft 365 נוסף על חקר לקוחות של Fortune 500.

 

המדריכים תמיד חינמיים, אבל אם בא לכם להתמקצע - יש גם קורס AI בינה מלאכותית למנהלים ובכירים
קורס ai למנהלים

 

הנתונים מצביעים על תובנות שכל מנהיג ואיש מקצוע צריכים להכיר – ועל פעולות שהם יכולים לנקוט – בכל הנוגע להשפעות השימוש בבינה המלאכותית על מקום העבודה.

הינה כמה מהממצאים המרכזיים:

1. עובדים רוצים בינה מלאכותית בעבודה, והם לא יחכו לחברות עד שיעמדו בקצב.

 • 75% מעובדי הידע משתמשים כיום בבינה מלאכותית במקום עבודה, ו־46% מהמשתמשים החלו להשתמש בה בחצי השנה האחרונה.
 • 90% מהעובדים אומרים ש־AI עוזרת להם לחסוך זמן, 85% מהעובדים אומרים שהיא מאפשרת להם להתמקד בדברים החשובים, 84% אומרים שהם יצירתיים יותר בזכותה, ו־83% אומרים שהם נהנים יותר במקום העבודה. 
 • 78% ממשתמשי הבינה המלאכותית מביאים לעבודה את כלי הבינה המלאכותית שלהם (BYOAI).
 • 52% מהעובדים המשתמשים בבינה מלאכותית בעבודה מהססים להודות שהם משתמשים בה למשימות החשובות ביותר שלהם.
 • 68% מהעובדים אומרים שהם מתקשים לעמוד בקצב ובהיקף של העבודה, ו־46% חשים שחיקה.

 

 

 

 

2. בכל הנוגע לעובדים, בינה מלאכותית מעלה את הרף ושוברת את תקרת הזכוכית בקריירה.

 • 55% מהמנהלים אומרים שהם מודאגים מכך שאין להם מספיק עובדים מוכשרים למילוי תפקידים בשנה הקרובה.
 • 66% מהמנהלים אומרים שהם לא היו מעסיקים עובד שאינו מיומן בבינה מלאכותית.
 • 71% מהמנהלים אומרים שיעדיפו להעסיק מועמד חסר ניסיון אך מיומן בבינה מלאכותית ממועמד עם ניסיון שאינו מיומן בבינה מלאכותית.
 • 77% מהמנהלים אומרים שלעובדים מוכשרים המיומנים בבינה מלאכותית, תינתן אחריות רבה יותר גם בשלבים התחלתיים.
 • 76% מהעובדים אומרים שהם זקוקים למיומנויות בבינה מלאכותית כדי לעמוד בתחרות של שוק העבודה.
 • 69% מהעובדים אומרים שבינה מלאכותית יכולה לעזור להם לקבל קידום מהר, ו־79% מהעובדים אומרים שכישורי בינה מלאכותית ירחיבו את הזדמנויות התעסוקה שלהם.

 

3. עלייתם של משתמשי־העל בבינה מלאכותית – ומה שהם מגלים על העתיד.

 • משתמשי־על בבינה מלאכותית מכירים אותה היטב ומשתמשים בה בעבודה לפחות מספר פעמים בשבוע. כך הם חוסכים יותר מ־30 דקות ביום.
 • משתמשי־על אומרים שבינה מלאכותית ממתנת את עומס העבודה העצום שלהם ועוזרת להם לנהל אותו (92%); מגבירה את היצירתיות שלהם (92%) ועוזרת להם להתמקד בדברים החשובים יותר בעבודה (93%); נותנת להם מוטיבציה (91%) ועוזרת להם ליהנות מהעבודה (91%).
 • משתמשי־על מנסים לעיתים קרובות שימושים שונים בבינה מלאכותית; למעשה זה מה שמבדיל בין משתמשי־על ובין משתמשים רגילים. 
 • למנהיגים במקום העבודה יש הזדמנות לנתב את ההתלהבות של העובדים מבינה מלאכותית ולהמיר אותה לטרנספורמציה עסקית.

אז איך מתחילים?

 1. זהו בעיה עסקית ואז היעזרו בבינה מלאכותית כדי לפתור אותה: ישנם רווחי יעילות בכל פונקציה; הרעיון הוא הוא לבחור תהליך וליישם בו בינה מלאכותית. לדוגמה התחילו עם שירות לקוחות והתמקדו בשיפור זמן הטיפול בשיחות.
 2. אמצו את גישת ‘מלמעלה למטה’ ו’מלמטה למעלה’: המעבר משלבי הניסוי לטרנספורמציה מצריך מעורבות מלאה בכל רמות הארגון – מהמנכ”ל ועד לעובד הזוטר. רווחים עסקיים יגיעו כשתגייסו את מנהלי התחומים שלכם להפעלת צוותים עם AI.
 3. תעדפו מיומנות: משתמשי־על בבינה מלאכותית לא עושים את זה לבד – הם עוברים הכשרה מתמשכת גם במשימות ארגוניות וגם במשימות הנוגעות לתפקיד שלהם.

הינה כמה נקודות נוספות שכדאי להביא בחשבון:

 1. החשש מאיבוד מקומות עבודה: אף על פי שעובדים רבים חוששים שבינה מלאכותית תחליף אותם במקום העבודה, הנתונים מציגים תמונה מורכבת הכוללת מחסור חבוי בעובדים מוכשרים, עובדים המעוניינים בשינוי בקריירה. זוהי הזדמנות אדירה לעובדים שיסכימו לרכוש מיומנויות שימוש בבינה מלאכותית.
 2. חשיבות הגמישות: בדומה לגמישות במקום העבודה גם גמישות בתחום הבינה המלאכותית יכולה לעזור לחברות למשוך עובדים מוכשרים. 
 3. האתגר האתי: ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, חשוב לקבוע סטנדרטים אתיים ברורים לשימוש בבינה מלאכותית ולהבטיח שהיא לא תיצור הפליה או חוסר הוגנות.

המסר ברור – בעולם מתחוללת מהפכה בתחום הבינה המלאכותית. ארגונים ועובדים צריכים להתאים את עצמם לשינוי המהיר הזה, ללמוד את הטכנולוגיות החדשות ולפתח מיומנויות שיעזרו להם לשגשג בעולם העבודה החדש המושתת על פעילות של בינה מלאכותית.

מה הלאה?

 • למדו והמשיכו להתפתח: הירשמו לקורסים, השתתפו בסדנאות וקראו מאמרים על בינה מלאכותית.
 • התנסו בכלים זמינים: אל תפחדו לנסות כלים שונים של בינה מלאכותית כדי לבחון את התועלת שלהם לעבודתכם.
 • שתפו פעולה עם אחרים: התחברו עם אנשים נוספים בתחום המקצועי שלכם, למדו מהניסיון שלהם ושתפו איתם מידע.
 • הישארו מעודכנים: תחום הבינה המלאכותית מתפתח בקצב מהיר. השאירו את האצבע על הדופק ולמדו על המגמות והחידושים בתחום.
הישארו מעודכנים

רוצים לקבל עדכונים בלייב? רוצים מקום בו אתם יכולים להתייעץ עם מומחי AI, לשאול שאלות ולקבל תשובות? רוצים לשמוע על מבצעים והטבות לכלי ה-AI שמשנים את העולם? הצטרפו לקהילות ה-AI שלנו.

 

 

אפשר גם להרשם לניוזלטר שלנו

 

רוצים הרצאה או ייעוץ של עומר הררי?
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם המידע הרלוונטי
אולי יעניין אותך גם...
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תפריט נגישות

letsAI - בינה מלאכותית

מהפכת הבינה המלאכותית בעבודה – עובדים להוטים, מנהלים מהססים